Basketboll

NBA, Cavs i bëjnë dy fitore radhazi, Warriors në krye të Perëndimit

Fitore e madhe e Cleveland Cavaliers ndaj New York Nicks në “Madison Square Garden”, ku vendasit shpërdoruan një avantazh prej 23 pikësh të arritur në periodën e tretë, duke humbur në fund 101 – 104. Një sukses shumë i rëndësishëm ky për LeBron James me shokë, pas një starti katastrofik të sezonit. 23 pikë, 12 asist dhe 9 rikuerime, ishin këto statistikat e LeBron, ndërsa Korver shtoi edhe 21 pikë të tjera për Cavs. Në fakt, numrat më pozitivë të ndeshjes i kishte Hardaway i Nicks-ave me 28 pikë, 5 asist dhe 10 rikuperime.

Merr kryesimin e Konferencës së Perëndimit Golden State, që kaloi 110 – 100 Orlando Magic. Për kampionët në fuqi të NBA ky ishte suksesi i 11-të gjatë sezonit të rregullt, duke barazuar ecurinë e Houston Rockets.

Në takimet e tjera Washington Wizards mposhti  Sacramento Kings 110-92, Milwaukee Bucks iu imponua 110 – 93  Memphis Grizzlies, New Orleans Pelicans triumfoi me vetëm një pikë diferencë 106 – 105 ndaj Atlanta Hawks, Phoenix Suns – Los Angeles Lakers përfundoi 93-100, Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 98-109, Portland Trail Blazers fitoi me Denver Nuggets 99-82, ndërsa Los Angeles Clippers dështuan në “Staples Center” ndaj Philadelphia 76ers 105-109.

 

 

Washington Wizards – Sacramento Kings      110-92

New York Knicks – Cleveland Cavaliers          101-104

Milwaukee Bucks – Memphis Grizzlies            110-103

New Orleans Pelicans – Atlanta Hawks           106-105

Phoenix Suns – Los Angeles Lakers                 93-100

Utah Jazz – Minnesota Timberwolves            98-109

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets       99-82

Golden State Warriors – Orlando Magic        110-100

Los Angeles Clippers – Philadelphia 76ers    105-109

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency