Basketboll

NBA/Celtics mposhtin sërish Pacers, në gjysmëfinale të Lindjes

Boston Celtics e mbyllën çështjen e kualifikimit në raundit gjysmëfinal të Konferencën e Lindjes, pasi triumfuan edhe në përballjen e katërt ndaj Indiana Pacers me rezultatin 106-110 me serinë që mbyllet me shifrat e thellë 4-0.

Skuadra nga Indiana u mundua të mbante në kontroll kundërshtarët nga Bostoni në “Bankers Life Fieldhouse”, por në mesin e periodës së fundit Celtics imponuan ritmin duke krijuar një distancë prej 10 pikësh, që mjaftoi në fund për të siguruar fitoren, edhe pse me vetëm 4 pikë diferencë.

7 nga 9 basketbollistët miq shënuan më shumë se 10 pikë, të udhëhequr nga Hayward me 20 pikë, ndërsa Jayson Tatum dhe Marcus Morris realizuan secili 18 pikë e 8 “rebound”.

Në raundit tjetër të play off-it, Boston Celtics do të përballen me fituesit e çiftit Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets (3-1).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency