Basketboll

NBA/Celtics thuajse në play off, për Pistons s’mjaftuan 45 pikët e Griffin

Vijojnë me intensitet të lartë ndeshjet në këtë fund sezoni të rregullt në NBA, ku në Konferencën e Lindjes ende kanë mbetur të papërcaktuara tri skuadrat e fundit që do të marrin pjesë në play off.

Boston Celtics fituan 117-97 përballjen direkte me Indiana Pacers e thuajse e kanë siguruar pjesëmarrjen në raundin e parë të play off-it. Skuadra e Brad Stevens dominoi mbi parket falë 22 pikëve të Jayson Tatum dhe 21 të Gordon Hayward.

Orlando Magic ishin të papërmbajtshëm përballë Atlanta Hawks, duke fituar 149-113. Realizuan nga 25 pikë Nikola Vucevic, Evan Fournier dhe Terrence Ross, duke i ngjitur Magic të paktën provizorisht në vendin e 6-të.

Fitorja e Orlandos mori më shumë vlerë nga humbja e tretë radhazi e Detroit Pistons 123-110 në parketin e Oklahoma City Thunder, pavarësisht se Blake Griffin realizoi 45 pikë. Në radhët e vendësve spikati me 30 pikë Paul George dhe Russell Westbrook thuajse me “triple-double”: 19 pikë, 8 asiste dhe 15 rikuperime.

Disfatë e rëndë në sekondat e fundit për Miami Heat 111-109 nga Minnesota Timberwolves. Nuk mjaftuan për ekipin nga Florida 24 pikët e Dwyane Wade, ndërsa në radhët e vendësve, tashmë jashtë garës për zonën play off, spikatën Dario Saric dhe Gorgui Dieng, secili me 19 pikë.

Me Stephen Curry-n në superfomë (realizoi 40 pikë, duke qenë i saktë në 9 nga 12 gjuajtjet për tre), Goldes State Warriors siguruan fitoren e katërt radhazi 120-114 ndaj Cleveland Cavaliers, të cilëve nuk u mjaftuan 27 pikët e Collin sexton.

 

Rezultatet:

Charlotte Hornets – Toronto Raptors 113-111

Orlando Magic – Atlanta Haëks 149-113

Ëashington Ëizards – San Antonio Spurs 112-129

Houston Rockets – Neë York Knicks 120-96

Indiana Pacers – Boston Celtics 97-117

Minnesota Timberëolves – Miami Heat 111-109

Oklahoma City Thunder – Detroit Pistons 123-110

Dallas Mavericks – Memphis Grizzlies 112-122

Utah Jazz – Sacramento Kings 119-98

Phoenix Suns – Neë Orleans Pelicans 133-126

Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 119-110

Golden State Ëarriors – Cleveland Cavaliers 120-114

Los Angeles Clippers – Los Angeles Lakers 117-122

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency