Basketboll

NBA, Curry dhe Doncic “marin” për dore skuadrat e tyre, fitojnë Bucks e Celtics!

Moment i artë për Golden State Warriors që mori fitoren e 4-t në 5 ndeshjet e fundit në NBA. Pak nga pak po rikthehet Warriors po rikthehen ajo skuadrave e para dy viteve. Në San Francisco, Golden State mposhti me shifrat e thella 137-106, Sacramento Kings falë një super Stephen Curry që këtë herë shkëlqeu me 30 pikë 9 rebound dhe 8 asiste. Me një Luka Doncic në formë spektakolare, Dallas Mavericks u rikthye te fitorja në NBA duke triumfuar në derbin teksan përballë Houston Rockets brenda në Toyota Center me rezultatin 113-100. Meritat absolute në këtë sukses të Dallas shkojnë për talentin slloven Doncic i cili koleksionoi një triple-double duke e mbyllur ndeshjen me 33 pikë 16 rebound dhe 11 asiste.

Shumë të lehtë e pati Miami Heat përballë Oklahoma City Thunder ndeshje të cilën e fitoi me rezultatin 118-90. Për skuadrën nga Florida ky ishte suksesi i 3-të në 6 takime ndërkohë që Oklahoma pësoi humbjen e 4-t. Fitore e merituar për Boston Celtics në transfertën kanadeze ndaj Toronto Raptors me shifrat 126-114. Më i miri mbi parket për Celtics ishte Jason Tatum me 40 pikë. Buzëqesh edhe Milwaukee Bucks që mposhti me rezultatin 125-115 Detroit Pistons në një ndeshje ku për Bucks spikati i përhershmi Giannis Antetokounmpo me 43 pikë 9 rebound dhe 4 asiste. Për Milwaukee kjo ishte fitorja e 4-t në 7 takime.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency