Basketboll

NBA, Curry fenomenal, 39 pikë në fitoren ndaj Brooklyn Nets

Stephen Curry ishte thjesht fenomenal në fitoren e Golden State Warriors 111 – 118 ndaj Brooklyn Nets. “Ylli” i kampionëve në fuqi të NBA shënoi plot 39 pikë, dha 7 asist dhe kontrolloi 11 topa nën tabelë në thuasje 33 minuta lojë, për t’i dhuruar suksesin e 14-të skuadrës së tij, që i bashkangjitet Houston Rockets në krye të Konferencës së Perëndimit. Në “Barclays Center” Warriors krijuan një shkëputje prej 26 pikësh në fillim të periodës së tretë, e mjaftueshme për t’u kthyer me fitore nga New Yorku, pasi në periodën e fundit vendasit, të udhëhequr nga Grabbe, vetëm sa arritën ta ngushtonin në 7 pikë diferencën në sekondat e fundit.

Minnesota Timberwolves u ndal në shtëpi 97 – 100 nga Detroit Pistons. Pavarësisht formës së mirë që shfaqën  Buttler dhe Wiggins, me 26 dhe 24 pikë, Pistons falë lojës kolektive u treguan më të saktë në minutat e fundit, duke fituar me 3 pikë diferencë. Drummond rezultoi më i mirë në radhët e Detroit me 20 pikë, 4 asist dhe plot 16 rikperime.

Frymëmarrje për Phoenix Suns, që siguroi fitoren e dytë radhasi, duke mposhtur 113 – 105 Chicago Bulls. Skuadra nga Arizona u bazua te forma e Warren që e mbylli takimin me 27 pikë. Për Bulls-at kjo ishte humbja e 11-të sezonale, që i mban në vendin e parafundit në Konferencën e Lindjes.

Reagoi pas dy disfatave radhazi Los Angeles Lakers, që iu imponua 127 – 109 Denver Nuggets. Dyshja Randle-Lopez, me 45 pikë në total, tërhoqi kalifornianët drejt suksesit të 7-të sezonal në 17 takime të luajtura gjithsej. Ndërkohë Miami Heat u mund të Florida 95 – 120 nga Indiana Pacers, ndërsa Toronto Raptors fitoi 100 – 91 me Washington Wizards.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency