Basketboll

NBA, Dallas ul me këmbë në tokë Clippers, Lakers “fluturojnë” me LeBron

Pas 4 fitoresh radhazi Los Angeles Clippers ndalet tek më e bukura. Skuadra kaliforniane u mposht në Texas nga Dallas Mavericks me rezultatin 114-110 duke humbur edhe kreun e Konferencës së Perëndimit që tashmë i përket Denver Nuggets. Për t’i shkaktuar disfatën e 7-të sezonale Clippers-ave mendoi dyshja Barnes-Barea që të dysëbashku realizuan 54 pikë për Dallas duke mbuluar kështu edhe mungesën e talentit slloven të Mavericks Luka Doncic për shkaqe dëmtimi. Kjo ishte fitorja e 11-të në 21 takime për Dallas që falë këtij suksesi u ngjit në zonën play-off në Konferencën e Perëndimit. U rikthye te suksesi pas 2 humbjesh rresht San Antonio Spurs. Skuadra tjetër teksane mposhti në AT&T Center, Portland Trail Blazzers me rezultatin 131-118 në një ndeshje ku DeMare De Rozan me 36 pikë, 6 asiste dhe 8 rikuperime ishte lojtari më i mirë mbi parket për Spurs ndërsa shkëlqeu edhe LaMarcus Aldridge me 29 pikë. E pavfleshme paraqitja shumë e mirë e Damian Lillard te Portland pasi 37 pikët e yllit të Blazers nuk i mjaftuan skuadrës nga Oregoni për të evituar humbjen e 4-t në 5 ndeshjet e fundit. Ka rigjetur rrugën e duhur Los Angeles Lakers që falë edhe liderit të saj LeBron James mori fitoren e 3-të radhazi dhe të 14-n në 23 takime duke u ngjitur në vendin e 5-të në Perëndim. Në fitoren e thjeshtë 120-96 ndaj Phoenix Suns skuadrës më të dobët të konferencës, spikati dyshja Kuzma-James respektivisht me 23 dhe 22 pikë. Vazhdon të fitojë Philadelphia 76ers që në shtëpi kaloi 103-95 Memphis Grizzlies duke blinduar vendin e 3-të në Lindje dhe duke kërncënuar nga pas Milwaukee Bucks që pozicionohen të dytët. Në fitoren e 4-t rresht të 76ers, shkëlqeu dyshja J.J Redick-Jimy Butler të cilët sëbashku realizuan 45 pikë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency