Basketboll

NBA/ Doncic udhëheq Dallasin, Clippers regjistrojnë fitoren e 6 radhazi

Denver Nuggets kanë regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa këtë herë kanë triumfuar me rezultatin 126-130 në transfertën ndaj Phoenix Suns, në “Stick Resort Arena”. Përballja mes dy ekipeve ishte vërtetë spektakolare dhe vendasit ishin ata që morën epërsinë në gjysmën e parë të lojës, duke dhënë idenë e një fitoreje të lehtë.

Megjithatë Denver reagoi në mënyrë perfekte, i udhëhequr edhe nga një formë mjaft e mirë e serbit Jokiç, dhe ia doli të rikthejë baraspeshën në fund të kohës së rregullt, duke bërë që të aplikoheshin 5 minutat shtesë për të përcaktuar fituesin.

Edhe në shtesë gjithçka foli për Denverin, që arriti të fitojë 16-12 dhe gjithë takimin 130-126, duke regjistruar kështu suksesin e dytë radhazi, që e ngjit përkohësisht në zonën Play Off të renditjes në Konferencën e Perëndimit.

Rizgjohet edhe Houston Rockets, që pas tre humbjeve radhazi, ia doli të triumfojë me rezultatin e ngushtë 102-103 në transfertën ndaj Detroit Pistons, me këta të fundit që vijojnë të zhgënjejnë këtë sezon dhe kanë mbetur në vendin e fundit në Konferencën e Lindjes.

Los Angeles Clippers është një tjetër skuadër që po konfirmohet në formë të shkëlqyer këtë sezon, pasi ia doli të mposhtë Ocklahoma City Thunder me shifrat 120-106 dhe të regjistrojë fitoren e 6 radhazi në kampionat, suksese këto që e ngjitin në krye bashkë me skuadrën tjetër kaliforniane, Los Angeles Lakers.

Kawhi Leonard dhe Paul George ishin protagonistët e padiskutueshëm për Clippers, pasi të dy bashkë shënuan 60 pikë, rikuperuan 15 topa në tabelë dhe dhanë 7 asiste, ndërsa forma e mirë e kanadezit Gilgeous-Alexander, nuk mjaftoi për City Thunder.

San Antonio Spurs zhgënjejnë sërish, këtë herë në shtëpi përballë Dallas Mavericks, ndaj të cilëve u mposhtën me shifrat 117-122, duke regjistruar kështu humbjen e dytë radhazi dhe duke komplikuar pozitat në renditje.

Dyshja DeRozan-Aldridge ishin sërish më të mirët për Spurs, por paraqitja e tyre u la në hije nga forma e shkëlqyer e sllovenit Luka Doncic, që me 36 pikë, 9 rikuperime dhe 11 asiste i dha fitoren Dallasit.

Në sfidat e tjera, Philadelphia 76ers triumfoi me shifrat 122-110 ndaj Boston Celtics, ndërsa Cleveland Cavaliers mposhtën me rezultatin 125-113 Boston Celtics, në një sfidë ku vlen të theksohet se Harden zhgënjeu me paraqitjen e tij dhe vetëm forma e mirë e Irving nuk mjaftoi për miqtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency