Boks

NBA e prekur nga Koronavirusi, Lakers stërvitje nëpërmjet rrjeteve sociale

Lojtarët e Los Angeles Lakers janë në komunikim të vazhdueshëm përmes internetit, që kur pandemia e Koronavirusit i detyroi skuadrat e NBA-së të ndërprisnin sezonin dhe të praktikonin distancën sociale. Lakers ishin në vendin e parë në Konferencën e Perëndimit. Rekordi i tyre prej 49 fitoresh dhe 13 humbjesh u siguroi një biletë për të marrë pjesë në play off. Kalifornianët u detyruan të karantinoheshin për 14 ditë pasi dy lojtarë rezultuan pozitivë me Kloronavirus. Ata vazhdojnë të ruajnë distancimin shoqëror, por nuk e kanë ndërprerë stërvitjen, duke komunikuar përmes rrjeteve sociale me stafin dhe njëri-tjetrin.

Rob Pelinka, menaxher i përgjithshëm i ekipit, tha: “Ne punojmë shumë në aspektin fizik, që lojtarët të ruajnë formën. Trajnimet kryhen nga një aplikacion digjital që lejon të jemi në kontakt në kohë reale. Sporti ka fuqinë për të ndryshuar botën”.

Ai beson se rifillimi i sezonit të NBA mund t’i mbajë të gjithë së bashku, pasi të kalojë kriza e Koronavirusit. Pelinka shtoi gjithashtu se është herët për të caktuar një datë për rikthimin mbi parket apo për grumbullimin e të gjitha skuadrave në një vend, sikurse është propozuar së fundmi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency