Basketboll

NBA, fitojnë Lakers e Clippers, shkëlqejnë Doncic dhe Antetokounmpo!

Los Angeles Lakers vazhdojnë ecurinë e shkëlqyer në këtë sezon të NBA. Kampionët në fuqi të koshit, triumfuan lehtësisht në transfertën ndaj Oklahoma City Thunder me rezultatin 128-99, duke regjistruar fitoren e 4-t radhazi dhe të 10-ën në 13 takime. I përhershmi LeBron James ishte më i miri mbi parket për kalifornianët pasi koleksionoi në total 26 pikë 6 rebound dhe 7 pasime deçizive, ndërkohë që Anthony Davis bëri një punë të mirë me 18 pikë dhe 7 rikuperime poshtë tabelës. Oklahoma ndërkohë pësoi humbjen e 6-të në 11 ndeshje. Po rigjen formën optimale edhe skuadra tjetër kaliforniane Los Angeles Clippers që mori fitoren e radhës pasi mposhti në Staples Center me rezultatin 111-106 New Orleans Pelicans. Me këtë sukses Clippers u ngjitën në vendin e dytë në konferencën e Perëndimit me 8 fitore dhe 4 humbje. Më i miri mbi parket për kalifornianët ishte Kawhi Leonard me 28 pikë 6 rebound dhe 9 asiste ndërsa Paul George kontribuoi me 27 pikë.

Të pamjaftueshme për Pelicans, 37 pikët e kanadezit Alexander-Walker. Arriti suksesin e 7-të sezonal Brooklyn Nets që triumfoi në derbin ndaj New York Knicks me rezultatin 116-109 për meritë edhe të Kevin Durant autor i 26 pikëve. Gjithsesi në Madison Square Garden, pikëshënuesi më i mirë ishte Julius Randle i Knicks, por paraqitja e ish lojtarit të Lakers nuk i mjaftoi skuadrës nga Molla e Madhe. Nuk ndalet më Milëaukee Bucks që falë një triple-double të grekut Giannis Antetokounmpo triumfoi edhe në transfertën ndaj Detroit Pistons me rezultatin 101-110. Antetokounmpo spikati me 22 pikë 10 rikuperime poshtë tabelës dhe 10 pasime vendimtare. Falë një super Luka Doncic mori suksesin e 4-t rresht Dallas Mavericks që triumfoi në transfertën ndaj Charlotte Horntes me rezultatin 104-93. Ylli slloven i skuadrës teksane shkëlqeu me 34 pikë 13 rebound dhe 9 asiste.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency