Basketboll

NBA, fitore “jetike” për Denver dhe Philadelphia 76ers!

Edhe pse e eliminoi vetëm pas ndeshjes së 7-të San Antonion, Denver Nuggets nuk e ka ndjerë aspak lodhjen duke e nisur me një fitore të rëndësishme serinë gjysmëfinale në konferencën e Perëndimit ndaj Portland Trail Blazzers. 121-113 ishte rezultati i sfidës në favor të Nugetts që iu falën paraqitjes fantastik të serbit Nikola Jokic autori i 37 pikëve 6 asisteve dhe 9 rikuperimeve poshtë tabelës. Pikëshënuesi më i mirë i sfidës gjithsesi rezultoi Damian Lillard me 39 pikë, por të pamjaftueshme për të evituar humjen e Portland. Edhe ndeshja e dytë gjysmëfinale mes tyre do të luhet në Pepsi Center në Colorado.

Barazoi në 1-1 serinë e gjysmëfinaleve në Lindje Philadelphia 76ers falë suksesit të ngushtë 89-94 brenda në Kanada përballë Toronto Raptors. Thjeshtë magjik Jimmy Butler me 30 pikë 5 asiste e 11 rebound duke zhvlerësuar edhe paraqitjen e shkëlqyer të Kaëhi Leonard autori i 35 pikëve për Raptors.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency