Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

NBA, Gallinari prezantohet te Los Angeles Clippers

Basketbollisti italian, Danillo Gallinari është prezantuar zyrtarisht te Los Angeles Clippers, në një konferencë për mediat. 29 vjeçari la Denverin pas gjashtë sezonesh dhe iu bashkua Clippers-ave, ndërsa deklaroi se ishte i emocionuar ashtu si në ditën e parë të shkollës.

“Mezi po pres të fillojmë stërvitjen. Javët e ardhshme janë thelbësore për të ndërtuar kiminë perfekte dhe të stërvitesh nga Rivers është një nder”, u shpreh Gallinari. Ai shtoi gjithashtu se De Andre Jordan dhe Blake Griffin ishin një nga arsyet më të forta që zgjodhi Los Angeles Clippers.

“Të luaja bashkë me Jordan dhe Griffin më tundonte tej mase, ndaj zgjodha të bashkohem me Clippers. Nuk kam luajtur asnjëherë me sportistë kaq të gjatë dhe të fortë, ndaj zgjodha të vij këtu, sepse me janë ofruar mundësitë më të mira për të luajtur dhe fituar”, deklaroi basketbollisti Italian.

Danillo Gallinari është 29 vjeç dhe 2.08 metra i gjatë, ndërsa karrierën e tij si basketbollist e ka nisur në Itali dhe prej 2011-ës luan në NBA.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...