Basketboll

NBA, Golden State, “makthi” i San Antonios, debutim i hidhur për Thomas te Lakers

Golden State Warriors është kthyer në makthin e San Antonio Spurs. Kampionët në fuqi të NBA triumfuan për herë të 8-të radhazi në përballjet mes tyre duke vijuar ecurinë pozitive ndaj skuadrës teksane. Në Oracle Arena ligjin e bëri Klay Thompson i cili me 25 pikët e tij udhëhoqi Golden State drejt suksesit të 43-të sezonal. San Antonios në krahun tjetër nuk i mjaftuan 40 pikët e dyshes Aldridge-Anderson pasi ndeshja përfundoi me suksesin 122-105 të Golden State, me Spursat që pësuan humbjen e 22-të sezonale. Debutim i hidhur për Isaiah Thomas me Los Angeles Lakers. Ish lojtari i Cleveland-it realizoi 22 pikë në sfidën e tij të parë me kalifornianët por Lakers nuk ia dolën të regjistronin suksesin e 5-të rresht pasi u mposhtën në Teksas nga skuadra më e dobët e Konferencës së Perëndimit, Dallas Mavericks me rezultatin 130-123.26 pikët e Julius Randle dhe 22 të tjera të Ingram ishin të pamjaftueshme për Lakers-at, pasi diferencën në këtë sfidë e bëri loja në grup e Dallas Mavericks. Spektakolar Anthony Davis. Ylli i NeW Orleans Pelicans koleksionoi 44 pikë dhe 17 rebound në suksesin 138-128 pas kohës shtesë të skuadrës nga Louissiana në transfertën nju-jorkeze ndaj Brooklyn Nets. Një fitore e arritur pas 2 kohëve shtesë dhe që e ngjiti New Orleans-in në vendin e 8-të të Konferencës së Perëndimit, pozicioni i fundit që të kualifikon në play-off. Një fitore të madhe arriti edhe Philadelphia 76-ers. Skuadra nga Pensylvannia iu fal yllit të saj kamerunasit Joel Embiid i cili me 29 pikë dhe 16 asist bëri diferencën duke udhëhequr Philadelphian drejt suksesit me shifrat 112-98 ndaj Los Angeles Clippers. Kjo ishte fitorja e 3-të radhazi për 76-ers ndërkohë që kalifornianët u rikthyen me këmbë në tokë pas 3 sukseseve rresht.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency