Basketboll

NBA, Golden State pa rivalë në Perëndim, shkon në finalen e madhe për të 5-in vit rresht!

Për të 5-in vit radhazi Golden State kualifikohet në finalen e madhe të NBA, aty ku edhe këtë sezon shkon si favoritë teksa do të kërkojë të mbrojë titullin kampion dhe të fitojë trofeun e tretë rresht dhe të 4-in në këto 5 vitet e fundit. Portland Trail Blazers bëri gjithçka për të qëndruar në lojë në finalen e 4-t të konferencës së Perëndimit, por nuk ja doli pasi u mposht pas kohës shtesë me rezultatin e ngushtë 117-119 brenda në Moda Center. Warriors mbyllën me rezultatin 4-0 me ndeshje serinë e finaleve duke fituar titullin e 5-të rresht në Perëndim dhe duke konfirmuar supermacinë e tyre ndaj gjithë skuadrave të tjera të konferencës që e kanë të pamundur të rivalizojnë me formacionin e drejtuar nga trajneri Steve Kerr. Pavarsisht se vazhdojnë të vuajnë mungesën e Kevin Durant, Warriors në sfidat ndaj Blazzers e gjetën te Steph Curry liderin dhe njeriun që udhëhoqi skuadrën drejt finales së madhe. Edhe në sfidën e 4-t, Curry ishte thjeshtë magjik duke regjistruar një triple-double nga ata që mbeten gjithmonë në mendjen e të gjithëve.

37 pikë 11 asiste dhe 13 rebound koleksionoi në total ylli i Golden State. Një meritë të jashtëzakonshme në këtë sukses të Warriors e kishte edhe Drymond Green, autori i një tjetër paraqitjeje mbresëlënëse me 18 pikë 11 asiste dhe 14 rebound. Përsa i përket Portland, Damian Lillard me shokë e nisën më mirë ndeshjen dhe i shkuan shumë afër fitores së parë, por në mënyrë të pabesueshme në periodën e fundit, shpërdoruan plot 11 pikë avantazh duke u dorëzuar ndaj kampionëve në fuqi të cilët barazuan me një gjuajtje për 3 pikë pak para rënies së sirenës ndërkohë që në 5 minutat e shtesës realizuan dy pikë më shumë se Blazers duke mbyllur llogaritë e finales së Perëndimit. Të pamjaftueshme 30 pikët e Leonard, 28 të Lillard dhe 26 të McCollum për Blazzers që mbyllin kështu një sezon shumë të suksesshëm. Në krahun tjetër Golden State do të ketë të gjithë kohën e nevojshme për të pushuar në pritje për të mësuar se cilën skuadër do të sfidojë në finalen e madhe mes Milwaukee Bucks dhe Toronto Raptors.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency