Basketboll

NBA/Gordon “monstruoz” me 50 pikë, Doncic sërish vendimtar për Dallasin

U zhvilluan 6 sfidat e radhës në NBA dhe rezultati ndoshta më i paparashikueshëm ishte ai i përballjes së “Salt Lake City” mes vendësve të Utah Jazz dhe Houston Rockets. Edhe pse skuadra teksane kishte udhëtuar në këtë transfertë pa dy “yjet” e saj, James Harden dhe Russell Westbrook, sërish arriti të triumfonte falë të papërmbajtshmit Eric Gordon, autor i 50 pikëve, që është dhe rekordi i pikëve të shënuara prej tij në një ndeshje. 126-117 ishte rezultati përfundimtar i këtij takimi, çka bëri të pavlefshme paraqitjet e dy basketbollistëve vendës, Mitchel e Bogdanovic, që shënuar respektivisht 36 dhe 30 pikë.

Në përplasjen tjetër të madhe të Perëndimit, Dallas Mavericks triumfuan përballë Oklahoma City Thunder me rezultatin 107-97. Vendimtar Luka Doncic me 29 pikë, 11 “rebound” e 5 asiste. Thunder, në njëfarë mënyrë vuajtën shumë mungesën e Chris Paul.

Duke u spostuar në Lindje, Cleveland Cavaliers fituan në shtëpinë e Detroit Pistons, 110-115, të udhëhequr nga Collin Sexton dhe Kevin Love, autorë të 23 dhe 20 pikëve.

Miami Heat kaluan pa shumë probleme, në derbin e Floridas, Orlando Magic, me rezultatin 113-92, falë “triple double” të Bam Adebayo (20 pikë, 10 “rebound” e 10 asiste).

Fund drithërues në takimin mes Chicago Bulls dhe San Antonio Spurs. Dy gjuajtje të lira të realizuara nga Zach LaVine u dhanë epërsinë prej dy pikësh 110-108 Bulls-ave. Dy të qindat e sekondës para rënies së sirenës për përfundimin e ndeshjes, DeMar DeRozan pëson faull dhe fiton dy gjuajtje të lira, por realizon vetëm njërën prej tyre, me fitoren që i mbeti Chicago Bulls me vetëm një pikë diferencë, 1010-109.

42 pikë të shënuara nga Buddy Hield ndihmuan Sacramento Kings të fitonin në kohën shtesë 129-133 në parketin e Minnesota Timberwolves. Për vendësit nuk shërbyen për asgjë 36 pikë, 9 “rebound” dhe 8 asiste të Bradley Wiggins.

 

 

Rezultatet:

Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons 115-110

Orlando Magic – Miami Heat 92-113

Sacramento Kings – Minnesota Timberwolves 133-129

San Antonio Spurs – Chicago Bulls 109-110

Houston Rockets – Utah Jazz 126-117

Dallas Mavericks – OKC Thunder 107-97

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency