Basketboll

NBA/ Harden i jep fitoren e parë Rockets, Spurs triumfojnë me vuajtje ndaj Wizards

Pas humbjes në startin e kampionatit ndaj Milwakee Bucks, Houston Rockets është rikthyer të fitojë në ndeshjen e dytë radhazi në “Toyota Center”, teksa mposhti jo pa vështirësi New Orleans Pelicans, me rezultatin 126-123.

Vendasit u shfaqën mjaft mirë në fraksionin e parë të ndeshjes, duke vënë një distancë prej 5 pikësh, por reagimi i Pelicans ishte mjaft i mirë në dy pjesët e radhës, duke përmbysur rezultatin. Megjithatë Harden me shokë u zgjuan në fraksionin e fundit, të cilin e fituan 29-23 dhe morën triumfin e parë sezonal.

Brandon Ingram i New Orleans Pelicans ishte lojtari i ndeshjes me 35 pikë, 15 rikuperime dhe 5 asiste, ndërsa te vendasit spikatën Harden dhe Westbrook me 57 pikë, 14 rikuperime dhe 18 asiste të dy së bashku.

Kampionët në fuqi të Toronto Raptors morën fitoren e dytë në ndeshjen e tretë të këtij sezoni, teksa fituan bindshëm 84-108 në transfertën ndaj Chicago Bulls në “United Center” të Michiganit.

Kanadezët dominuan të gjithë ndeshjen, por ishin veçanërisht superiorë në fraksionin e tretë, të cilin e fituan me 14 pikë diferencë, ndërsa më i miri i ndeshjes ishte kamerunasi Pascal Siakam me 19 pikë, 6 rikuperime dhe 4 asiste.

Ka marrë fitoren e parë sezonale edhe Cleveland Cavaliers që mposhti në shtëpi Indiana Pacers me rezultatin 110-99, në një sfidë fati i të cilës u vendos në fraksionin e dytë, ku vendasit ishin fantastikë dhe fituan me shifrat 39-20.

Në “Rocket Mortgage FieldHouse” të Clevelandit, ishte Tristan Thompson ai që u shpall më i miri i ndeshjes me 25 pikë dhe 13 rikuperime, por një lojë mjaft të mirë bënë edhe Kevin Love e Collin Sexton për Cavs, ndërsa Indiana Pacers do të duhet të presë ende për fitoren e parë sezonale.

San Antonio Spurs vuajti jo pak në përballjen me Washington Wizards në “AT&T Center”, por shfrytëzoi maksimalisht faktorin fushë dhe fitoi me rezultatin e ngushtë 124-122, për të regjistruar suksesin e dytë në po kaq ndeshje të sezonit, të dyja të luajtura në shtëpi.

Pas gjysmës së parë të lojës, gjithçka ishte e barabartë, ndërsa diferenca u bë në fraksionin e tretë me Spurs që fituan 32-30 dhe u mbrojtën në pjesën e fundit që përfundoi në barazim 2-2 dhe bëri që vendasit të marrin fitoren e dytë radhazi.

LaMarcus Aldridge ishte më i miri i ndeshjes për San Antonio Spurs, me 37 pikë, 9 rikuperime dhe 3 asiste, ndërsa nuk mbeti pas as DeMar DeRozan me 36 pikë, 4 rikuperime dhe 3 asiste.

Në sfidat e tjera, Atlanta Hawks fitoi me rezultatin e ngushtë 103-99 ndaj Orlando Magic, Philadelphia 76ers triumfoi 111-117 në transfertën ndaj Detroit Pistons dhe Boston Celtics mposhti bindshëm New York Knicks me rezultatin 95-118.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency