Basketboll

NBA/ Harden “magjik”, Milwaukee bën 17 fitore radhazi, Warriors në krizë

Houston Rockets morën fitoren e dytë radhazi, teksa triumfuan me rezultatin 107-130 në transfertën ndaj Orlando Magic, të udhëhequr nga një Jamie Harden në formë të shkëlqyer, që arriti të shënojë 54 pikë, të rikuperojë 5 topa dhe të japë 7 asiste.

Miqtë nuk e diskutuan për asnjë moment triumfin, duke fituar në të 4 fraksionet e lojës, një prej të cilëve me rezultat të thellë, ndërsa Orlando zhytet në një mini-krizë pasi kjo ishte humbja e tretë radhazi në kampionat.

Spektakolar edhe Milëaukee Bucks, që regjistroi fitoren e 17 radhazi dhe të 23-tën në 26 ndeshjet e para sezonale, rezultate këto që e mbajnë në krye të Konferencës së Lindjes, të shkëputur nga ndjekësit më të afërt.

Në “FedEx Forum” të Memphisit, sfida nisi mirë për Bucks, që fituan fraksionin e parë, por Grizzlies reaguan dhe përmbysën gjithçka në dy pjesët e radhës, duke dhënë idenë se do të ndalnin serinë e fitoreve të Milwauke.

Megjithatë në fraksionin e fundit, të udhëhequr nga greku Antetokounmpo, miqtë dominuan tërësisht dhe fituan 19-37, duke përmbysur edhe rezultatin e përgjithshëm dhe marrë me meritë fitoren. Më i miri i takimit u shpall lojtari i Memphis Jackson me 43 pikë, 5 rikuperime dhe një asist.

Vuan shumë edhe Los Angeles Lakers, por në fund ia del të triumfojë në transfertën ndaj Miami Heat, duke regjistruar kështu fitoren e 6 radhazi dhe të 23-tën sezonale, që e mbajnë në krye të renditjes në Konferencën e Perëndimit.

Gjysma e parë e sfidës foli për vendasit, që vendosën një avantazh prej 9 pikësh, por fraksioni i tretë u dominua nga Lakers, të udhëhequr nga Anthony Davies dhe LeBron James me 61 pikë të shënuara së bashku.

Fiton edhe skuadra tjetër e Los Angelesit, Clippers, që mposhti me rezultatin 117-124 Minnesota Timberwolvesin në transfertë. Paul George dhe Kawhi Leonard ishin protagonistë për Clippers, me 88 pikë, 16 rikuperime dhe 9 asiste të dy së bashku.

Në sfidat e tjera, Philadelphia 76-ers bëri detyrën duke fituar me rezultatin 116-109 ndaj New Orleans Pelicans, Atlanta Hawks i mposht në shtëpi me rezultatin 100-110 nga Indiana Pacers, ndërsa Golden State Warriors u dorëzuan sërish përballë Uttah Jazz, ku humbën me rezultatin 114-106.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency