Basketboll

NBA, Harden “magjik” udhëheq Houstonin, Bucks bëjnë 11 fitore rresht

Ishin vetëm tre sfidat në mbrëmjen e NBA por emocionet dhe spektakli nuk munguan. Spikat padiskutim fitorja fantastike me shifrat shumë të thella 158-111 e Houston Rockets ndaj Atlanta Hawks. Në Toyota Center, James Harden zhvilloi një nga ndeshjet e tij më të mira në karrierë duke udhëhequr skuadrën teksane drejt fitores së 13-të sezonale në 19 takime. Plot 60 pikë realizoi mjekëroshi i Rockets i cili shtoi edhe 3 rebound e 8 asiste. Harden bëri të pavlefshme edhe paraqitjen e talentit 21-vjeçar të Atlantës Trae Yoyng i cili koleksionoi në total 37 pikë. Ishte një ndeshje pa shumë histori ajo e Toyota Center me Houstonin që në fund të pjesës së parë kryesonte me 29 pikë avantazh për të triumfuar në fund me 47 pikë epërsi. Vazhdon ecuria perfekte e Milwaukee Bucks që regjistroi fitoren e 11-të rresht pasi kaloi lehtësisht me shifrat 137-96 Charlotte Hornets. Greku Giannis Antetokounmpo me 26 pikë 9 rebound dhe 4 asiste ishte lojtari më i mirë mbi parket për Bucks të cilët kryesojnë bindshëm konferencën e Lindjes me 17 fitore dhe 3 humbje. Një fitore shumë të rëndësishme mori edhe Philadelphia 76-ers që mposhti 119-116 Indiana Pacers duke ndalur ecurinë prej 5 fitoresh rresht të skuadrës nga Indianapolis. Për formacionin nga Pensylvania diferencën e bëri kamerunasi Joel Embiid, autori i 32 pikëve 11 rikuperimeve poshtë tabelës dhe 4 asisteve. Te miqtë spikatën Warren me 29 pikë dhe Brogdon me 28 por pa mundur të evitojnë humbjen e 7-të sezonale të Indiana Pacers.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency