Basketboll

NBA, Houston mposht kampionët në fuqi, fitojnë Washington e Denver

Ishin vetëm 4 sfidat në mbrëmjen e NBA, ku vëmendjen më të madhe e mori dueli i zhvilluar në Scotiebank Arena mes kampionëve në fuqi të Toronto Raptors dhe Houston Rockets. James Harden me shokë arritën një fitore të madhe në parketin e Torontos me shifrat 119-109. Diferencën megjithatë nuk e bëri James Harden por 26-vjeçari Ben McLemore autori i 26 pikëve në këtë superduel. Një dorë gjithsesi në fitoren e 14-të sezonale Houston e mori edhe nga mjekëroshi Harden autori i 23 pikëve 7 rikuperimeve poshtë tabelës dhe 3 asisteve. Në krahun tjetër kanadezëve të cilët pësuan humbjen e 2-të rresht dhe të 6-ën në 15 takime nuk u mjaftuan 24 pikët e kamerunasit Pascal Siakam. Në ndeshjet e tjera Washington kaloi me rezultatin 119-113 Philadelphia 76-ers, Denver Nuggets triumfoi në transfertë ndaj New York Knicks me rezultatin e thellë 129-92, ndërkohë që New Orleans Pelicans u mposht pas kohës shtesë me rezultatin 132-139 nga Phoenix Suns.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency