Basketboll

NBA, James u jep fitoren Cavs, Joel Embiid 46 pikë në suksesin e 76ers

Cleveland Cavaliers largon krizën e fillimsezonit, duke siguruar fitoren e tretë radhazi falë LeBron James. Cavs triumfuan 107 – 115 në parketin e Charlotte Hornets, ku “Mbreti” James shënoi 31 pikë, dha 8 asist dhe kontrolloi 6 topa nën tabelë. Shkëlqeu edhe Kevin Love me 22 pikë dhe 10 rikuperime, duke sfumuar paraqitjen e Michael Kidd-Gilchrist dhe të Kemba Walker, që shënuan respektivisht 22 dhe 20 pikë për Hornets.

Një Russell Westrook normal (21 pikë, 7 asist dhe 5 ikuperime) i mjaftoi Oklahoma City Thunder për të mposhtur 92 – 79 Chicago Bulls. Një fitore që shërben si oksigjen për renditjen e përgjithshme, me Oklahoman që mbetet gjithsesi jashtë zonës play off.

Vijon sezoni i shkëlqyer i Minnesota Timberwolves, që kaloi 98-86 i San Antonio Spurs, duke shfrytëzuar formën e mirë të  Karl-Anthony Towns, që shënoi 26 pikë dhe rikuperoi plot 16 topa nën tabelë.

Shpërthen Toronto Raptors ndaj New Orleans Pelicans me rezultatin 116-125, falë 22 pikëve dhe 11 rikuperimeve të Kyle Lowry. 25 pikë shtoi për Raptors edhe DeMar DeRozan, për ta bërë të pavlefshme provën e mirë të DeMarcus Cousins, që shënoi 25 dhe kontrolloi 9 topa për Pelicans.

Gjithsesi, paraqitja më mbresëlënëse ishte ajo e Joel Embiid, që shënoi plot 46 pikë dhe rikuperoi 15 topa në fitoren 109 – 115 të Philadelphia 76ers ndaj Los Angeles Lakers. Në takimet e tjera Atlanta Hawks shkatërroi Sacramento Kings 126-80, Miami Heat u mposht në shtëpi nga Washington Wizards 93-102, News York Kniks iu imponua 106-101 Utah Jazz, Memphis Grizzlies u mposht nga Indiana Pacers 113-116, Milwaukee Bucks fitoi me vështirësi me Detroit Pistons 99-95, sikurse Portland Trail Blazers triumfoi ndaj Orlando Magic 99-94.

 

Atlanta Hawks-Sacramento Kings            126-80

Miami Heat-Washington Wizards            93-102

Neë York Knicks-Utah Jazz                          106-101

Charlotte Hornets-Cleveland Cavaliers 107-115

Memphis Grizzlies-Indiana Pacers           113-116

Milwaukee Bucks-Detroit Pistons            99-95

Minnesota Timberwolves-San Antonio Spurs 98-86

New Orleans Pelicans-Toronto Raptors 116-125

Oklahoma City Thunder-Chicago Bulls   92-79

Portland Trail Blazers-Orlando Magic    99-94

Los Angeles Lakers-Philadelphia 76ers   109-115

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency