Basketboll

NBA/ Kevin Durant s’mjafton për Nets, Antetokounmpo në finalen e Lindjes me Bucks

Milwaukee Bucks në finale të Konferencës së Lindjes falë një Giannis Antetokounmpo në formë të jashtëzakonshme. Në ndeshjen e shtatë të serisë gjysmëfinale, kundër Brooklyn Nets, që u mbyll 111-115 pas kohësh shtesë, basketbollisti grek realizoi plot 40 pikë, kontrolloi 13 topa dhe dha 5 asiste, në një duel epik brenda sfidës me Kevin Durant, që edhe pse shënoi 8 pikë më shumë se rivali i tij, pra 48 pikë, 9 “rebound” dhe 6 asiste, e mbyll këtu rrugëtimin sezonal.

Një ndeshje u ekuilibruar nga fillimi deri në fund, me diferencën më të madhe që u arrit në periodën e dytë +10 pikë në favor të vendësve, 53-43, që gjithsesi nuk rezultoi vendimtare në përcaktimin e fituesit.

Momentet thelbësorë të këtij takim mbresëlënës të zhvilluar në “Barclays Center” të New Yorkut janë tri: kur Jrue Holiday realizoi tri herë rresht në gjuajtjet nga fusha, pasi kishte qenë i pasaktë në tentativat e mëparshme, koshi i frikshëm i Kevin Durant, që barazoi në fund të kohës së rregullt takimin 109-109, kur kishte mbetur vetëm një sekondë lojë, dhe koha shtesë, me Nets që realizuan koshin e parë, për t’ua lënë stafetën Bucks, që shënuan tre dypikëshat e fundit, për rezultatit final 111-115.

Në finalen e Lindjes, Bucks do të përballen me fituesin e çiftit Philadephia 76ers – Atlanta Hawks, që do të përcaktohet po në përballjen e 7-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency