Basketboll

NBA, Lakers dhe Bucks nga 7 fitore radhazi, San Antonio dhe Golden State në krizë të thellë

Në Nba është momenti i Los Angeles Lakers. Janë 7 fitoret radhazi të skuadrës kaliforniane dhe plot 15 në 16 ndeshjet e fundit. “Viktima” e fundit e LeBron James dhe Anthony Davis me shokë ishte San Antonio Spurs që u mposht brenda në AT&T Center nga Lakers me rezultatin 104-114. Me 33 pikë 3 rebound dhe 14 asiste mbreti James ishte ai që udhëhoqi skuadrën e Frank Vogel drejt fitores së radhës ndërkohë që paraqitje të mirë bëri edhe Anthony Davis i cili koleksionoi 19 pikë 12 rebound dhe 6 asiste. San Antonios në krahun tjetër që është në një krizë të thellë rezultatesh pasi pësoi humbjen 9-të në 10 ndeshjet e fundit, nuk i mjaftuan 54 pikët e realizuara nga dyshja Aldridge-DeRozan. Nuk di më të ndalet as Milwaukee Bucks që gjithashtu mori fitoren e 7-të radhazi pasi mposhti në Wisconsin 122-118 Utah Jazz në një ndeshje ku diferencën e bëri i përhershmi Giannis Antetokounmpo autor i 50 pikëve, ndërsa shtoi edhe 14 rebound e 6 asiste. Kjo ishte fitorja e 14-të në 17 takime për Bucks të cilët kryesojnë konferencën e Lindjes. Një sukses me peshë morën edhe kampionët në fuqi të NBA, Toronto Raptors që mposhtën 101-96 Philadelphia 76-ers falë 49 pikëve të realizuara nga dyshja Siakam-VanVleet.  Nuk di të ngrejë kokë Golden State që ka filluar ta “shikojë” me dylbi që tani fazën play-off, pasi pësoi humbjen e 15-të në 18 ndeshje në total. Warriors u mposhtën në Oracle Arena me rezultatin e ngushtë 97-100 nga Oklahoma City Thunder.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency