Basketboll

NBA, Lakers dhe Clippers vijojnë ecurinë perfekte, “ringjallet” Golden State

Los Angeles Lakers “fluturojnë” me dyshen e ëndrrave Anthony Davis-LeBron James. Falë dy yjeve të tyre kalifornianët regjistruan fitoren e 9-të radhazi dhe të 16-ën në 17 ndeshjet e fundit. Rikthimi në New Orleans për t’u përballur për herë të parë si kundërshtar me ish-skuadrën e tij rezultoi fatsjellës për Anthony Davis i cili me 41 pikë 9 rebound dhe 1 asist udhëhoqi Lakers drejt një përmbysjeje të madhe me skuadrën nga Los Angelesi që triumfoi në parketin e Pelicans me shifrat 114-110. Një paraqitje mbrësëlënëse bëri edhe i përhershmi LeBron James i cili me 29 pikë 5 rebound dhe 11 asiste. U rikthye më në fund te suksesi Golden State Warriors që mposhti me rezultatin 104-90 Chicago Bulls në Oracle Arena. Një fitore e merituar e Golden State e 4-ta sezonale, që erdhi me shumë mungesa pasi në këtë sfidë vetëm Draymond Green zbriti në parket pas dëmtimit, pasi Curry, Thompson, Rusell, Evans dhe Looney vazhdojnë të jenë të dëmtuar, një formacion i tërë ky. Vijon formën e mirë edhe Los Angeles Clippers që mori fitoren e 7-të rresht falë suksesit 121-119 në shtëpinë e Memphis Grizzlies. Williams dhe Harrel me nga 24 pikë secili ishin dy lojtarët më të mirë mbi parket për Clippers. Një formë fantastike po kalojnë edhe kampionët në fuqi të Toronto Raptors që mposhtën lehtësisht 126-98 New York Knicks. Heroi i kanadezëve ishte edhe njëherë kamerunasi Siakam me 314 pikë të realizuara. Falë 34 pikëve të James Harden dhe 27 të Rusell Westbrook bëri detyrën edhe Houston Rockets që kaloi me shifrat 117-108 Miami Heat në Toyota Center. Kjo ishte fitorja e 12-të sezonale për Houston që u rikthye te suksesi pas 3 humbjesh rresht.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency