Basketboll

NBA, Lakers fitojnë sërish ndaj Rockets, projektohet derbi ndaj Clippers në finalen e Perëndimit!

Los Angeles Lakers tregon të gjithë forcën e saj edhe në ndeshjen e 4-t gjysmëfinale të Perëndimit ndaj Houston Rockets dhe tashmë kryeson bindshëm serinë e përballjeve mes tyre 3-1 me ndeshje. Në AdventHealth Arena të Orlandos, Lakers ishin superiorë ndaj Rockets në çdo aspekt duke e dominuar ndeshjen. Diferencën e bënë dy periodat e para të lojës, me kalifornianët që në fundin e pjesës së parë e panë veten në avantazhin e 16 pikëve, duke administruar më pas takimin për të triumfuar me shifrat 110-100.

Anthony Davis edhe në këtë sfidë i bëri siç duhet detyrat që i kishte ngarkuar trajneri Frank Vogel ashtu siç ka bërë në pjesën më të madhe të ndeshjeve të këtij sezoni. 29 pikë 12 rebound dhe 5 asiste koleksionoi në total ish-lojtari i Pelicans me Davis që ishte më i miri mbi parket për Lakers. Iu afrua shumë triple-double ndërkohë LeBron James që koleksionoi në total 16 pikë 15 topa të rikuperuar poshtë tabelës dhe 9 asiste. Në krahun tjetër Rusell Westbrook realizoi 25 pikë për skuadrën teksane, Harden shtoi 21 të tjera ndërsa Eric Gordon realizoi 19 pikë të pamjaftueshme gjithsesi për të evituar humbjen e tretë në 4 takime ndaj Lakers në play-off për Houstonin. Tashmë kalifornianët janë vetëm një fitore larg kualifikimit në finalen e Perëndimit që sipas të gjitha gjasave do të jetë një derbi kalifornian mes Lakers dhe Clippers ashtu siç parashikohej në fillim të sezonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency