Basketboll

NBA, Lakers fitore për zonën play off, Chicago në krizë të thellë

Los Angeles Lakers mori një fitore të rëndësishme 103 – 94 ndaj Chicago Bulls në orët e para të kësaj të mërkure, për t’u përfshirë në zonën play off në Konferencën e Perëndimit me një fitore më shumë se Memphis Grizzlies. Në “Staples Center”, para 19 mijë shikuesve, u zhvillua një periodë e parë e ekulibruar, por Bulls-at nisën të dominnon në minutat në vazhdim, duke shkuar deri +19 pikë në fillim të pjesës së dytë. Pikërisht në këtë moment Lakers shtuan ritmin, duke ngushtuar minutë pas minute diferencën, derisa në mes të periodës së fundit takimi u barazua dy herë 80-80 dhe 89 – 89, për të fituar me 9 pikë diferencë, 103 – 94. Kuzma dhe Caldwell-Pope, me 22 dhe 21 pikë secili, rezultuan vendimtarë në momentet më delikate, duke kthyer në shinat e duhura “Lakers”, ndërsa për Chicagon kjo ishte humbja e 12 sezonale, që e mban në vendin e parafundit në Konferencën e Lindjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency