Basketboll

NBA, Lakers “fluturojnë” me dyshen James-Davis, “thyhet” pas 15 ndeshjes Toronto!

Fitore në kohën shtesë për Los Angeles Lakers ndaj Denver Nuggets falë dyshes magjike LeBron James-Anthony Davis. Mbreti James ishte thjeshtë fenomenal në këtë suksesin 120-116 të kalifornianëve në transfertën e Pepsi Center në Colorado. 32 pikë 12 rebound dhe 14 asiste  ishin shifrat e LeBron që regjistroi një tjetër triple-double. Një paraqitje mbresëlënëse dhuroi edhe Anthony Davis autor i 33 pikëve dhe 10 rikuperimeve poshtë tabelës. Për LA Lakers kjo ishte fitorja e 41-të sezonale në 53 takime. Me Luka Doncic Dallas Mavericks është një tjetër skuadër. Teksanët u rikthyen te fitorja pasi mposhtën në American Airlines Center me rezultatin 130-111 Sacramento Kings. Slloveni Doncic e mbylli sfidën me 33 pikë 12 rebound dhe 8 asiste duke qenë padisktuim lojtari më i mirë mbi parket për Mavericks. Për të kthyer me këmbë në tokë Toronto Raptors dhe për t’i shkaktuar humbjen e parë pas 15 fitoresh rresht skuadrës kaliforniane mendoi Brooklyn Nets që mposhti kampionët në fuqi të NBA me rezultatin 101-91. Serge Ibaka dhe VanVleet realizuan të dy sëbashku 50 pikë për Raptors por kjo nuk mjaftoi pasi loja në grup e Nets bëri diferencën në këtë duel. Humbja e 4-t rresht për Golden State Warriors që u mposht edhe nga Phoenix Suns me rezultatin 112-106. Më i miri mbi parket në këtë duel ishte Andrew Wiggins prurja e re e Golden State por që gjithsesi nuk arriti të evitonte humbjen e skuadrës nga San Francisco.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency