Basketboll

NBA, Lakers mposhten nga Bucks, fitojnë Utah, Brooklyn dhe Phoenix!

Debutimi i Andre Drummond nuk rezultoi fatësjellës për Los Angeles Lakers të cilët u mposhtën lehtësisht nga Milwaukee Bucks brenda në Staples Center ndërkohë që Drummond u dëmtua pas vetëm disa minutash lojë. Pa dy yjet e skuadrës LeBron James dhe Anthony Davis të cilët vazhdojnë të jenë të dëmtuar Lakers u mposhtën nga Bucks me shifrat 97-112, në një ndeshje që u vendos në periodën e dytë dhe të tretë aty ku skuadra nga Wisconsin tregoi supermacinë e saj. Holiday dhe Antetokounmpo respektivisht me 28 dhe 25 pikë ishin dy basketbollistët që udhëhoqën Bucks drejt suksesit të 30-të në këtë sezon. Pavarsisht se u traumatizuan gjatë udhëtimit për Tenesee pasi avioni me të cilin po udhëtonin goditi një tufë zogjsh shtegëtarë dhe dogji një nga motorët duke bërë ulje të detyryeshme, basketbollistët e Utah Jazz shfaqën versionin e tyre më të mirë në sfidën ndaj Memphis Grizzlies duke triumfuar me rezultatin 111-107 në transfertën e FedExForum.

Morant ishte thjeshtë i përkryer për kryesuesit e Konferencës së Perëndimit teksa arriti të realizonte plot 36 pikë. Për Utah kjo ishte fitorja e 7-të radhazi dhe e 36 në 47 takime. Vijon forma e shkëlqyer edhe për Brooklyn Nets që mori fitoren e 11-të në 13 ndeshjet e fundit pasi kaloi lehtësisht me rezultatin 120-108 Houston Rockets duke marrë edhe kryesimin e Konferencës së Lindjes. Pa afrimin më të ri LaMarcus Aldridge dhe Kevin Durant, diferencën në këtë ndeshje e bëri Kyrie Irving autor i 31 pikëve ndërsa kontribuoi edhe me 6 rebound e 12 asiste. Ishi i madh i sfidës James Harden u mjaftua me vetëm 17 pikë në këtë ndeshje duke u kursyer ndaj ish-skuadrës së tij. Vazhdon të fitojë edhe Phoenix Suns në Perëndim që mori fitoren e 4-t rresht pasi kaloi me rezultatin 121-116 Chicago Bulls. Davon Booker me 45 pikë ishte heroi i padiskutueshëm i Phoenix në këtë sfidë me skuadrën nga Arizona që regjistroi fitoren e 33-të sezonale.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency