Basketboll

NBA/ Lakers për “notën 10”, Warriors zhgënjejnë sërish, ndalen Clippers

Pas një starti jo në lartësinë e duhur, kampionët në fuqi të NBA, kanadezët e Toronto Raptors e janë rikthyer në formën më të mirë dhe kanë arritur të sigurojnë fitoren e 6 radhazi mbrëmjen e djeshme.

Kanadezët triumfuan me rezultatin 83-90 në “Amway Center” përballë Orlando Magic, në një sfidë ku vendasit ishin superiorë në gjysmën e parë, por në fraksionin e tretë Raptors fituan me rezultatin e thellë 12-26 dhe falë kësaj epërsie morën edhe fitoren në fund.

Norman Powell ishte lideri i Toronto Raptors në këtë takim me 33 pikë të shënuara dhe një asist, ndërsa një takim mjaft të mirë bëri edhe Vavvleet me 22 pikë, 5 rikuperime dhe 4 asiste.

Vazhdon me ecurinë fantastike këtë sezon edhe Los Angelse Lakers, që regjistroi fitoren e 10 radhazi dhe të 17-ën në vetëm 19 ndeshje të zhvilluara për këtë sezon, teksa mposhti me rezultatin e thellë 125-103 Washington Wizards.

Në “Staples Center” të Los Angeles, Lakers-at ishin fantastikë që në start, teksa arritën të fitojnë të tre fraksionet e para dhe të krijojnë një diferencë të madhe, që nuk u lëkund aspak nga humbja në fraksionin e fundit.

Anthony Davies me 26 pikë, 13 rikuperime dhe 2 asiste, ishte padyshim më i miri për Lakers, por nuk mbeti pas me performancën e tij as LeBron James, që shënoi 23 pikë, rikuperoi 3 topa dhe dha 11 asiste.

Seria prej 4 fitoresh radhazi e Los Angeles Clippers u ndal në transfertën ndaj San Antonio Spurs, ku vendasit fituan me rezultatin 107-93. Clippers, të udhëhequr nga Leonard, arritën të fitojnë fraksionin e parë, por humbën me diferencë dy të radhës, duke bërë të pamundur shmangien e disfatës.

Një sfidë spektakolare u zhvillua edhe në “Moda Center” të Portlandit, kur Trail Blazers mposhtën me rezultatin e ngushtë 107-103 Chicago Bulls. Këta të fundit e nisën mirë takimin, por vuajtën një “black out” në fraksionin e dytë, të cilin e humbën me 9 pikë diferencë dhe më pas e patën të pamundur përmbysin rezultatin.

Një prej skuadrave që ka qenë protagoniste e sezoneve të fundit në NBA, duke shkuar 5 herë radhazi në finale dhe fituar 3 prej tyre, Golden State Warriors është në krizë totale rezultatesh këtë sezon, teksa mbrëmjen e djeshme ka pësuar humbjen e 16 në 20 takimet e para.

Në transfertën ndaj Miami Heat, Warriors e nisën takimin në mënyrë katastrofike, duke humbur fraksionin e parë me rezultatin 41-21 dhe pavarësisht përpjekjeve për të reaguar, e patën të pamundur të shmangin disfatën e radhës.

Në sfidat e tjera, Philadelphia 76ers triumfuan 95-101 në transfertë ndaj Neë York Knicks, Indiana Pacers mposhti Atlanta Hawks 105-104 vetëm pas luajtjes së kohës shtesë dhe Oklahoma City Thunder fitoi 109-104 përballë New Orleans Pelicans.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency