Basketboll

NBA, Lakers pësojnë humbjen e 5-të rresht, Bucks të një tjetër planeti!

Tjetër buzëqeshje për Milwaukee Bucks. Skuadra më e mirë e këtij sezoni në të dyja konferencat regjistroi fitoren e 50-të sezonale, teksa mundi së fundmi Charlotte Hornets me rezultatin 131-114. Giannis Antetokounmpo bëri një ndeshje mjaft të mirë, teksa shënoi 26 pikë, dha 6 asiste e rikuperoi 13 topa. Brook Lopez ishte gjithashtu në formë, duke realizuar 25 pikë. Po kaq realizoi edhe Kemba Walker, që spikati nga miqtë.

LeBron James nuk ka çfarë bën më i vetëm, edhe pse ndaj Boston Celtics realizoi “triple-double”: 30 pikë, 10 asiste, 12 rikuperime të mbretit por Los Angeles Lakers u thye 107-120 dhe në këtë mënyrë faza “play off” është edhe më larg, madje po kthehet në një mision të pamundur pasi kalifornianët pësuan humbjen e 5-të rresht. Portland Trail Blazers bëri detyrën ndërkohë kundër Pheonix Suns, pasi fitoi me rezultatin 127-120. Fitorja e 40-të e vendasve kjo, me C. J. MCcollum që spikati me 26 pikë të realizuara.

Karl-Anthony Towns (40 pikë, 2 asiste, 16 rikuperime) udhëhoqi Minnesota Timberwolves drejt triumfit kundër Washington Wizards, në një ndeshje që përfundoi me shifrat 135-130 pas kohës shtesë. Paraqitje e mirë edhe për Derrick Rose, autor i 29 pikëve në fitoren e Timberwolves ndërsa 36 pikët, 9 asistet dhe 10 reboundet e Bradley Beal ishin të pamjaftueshme për kryeqytetasit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency