Basketboll

NBA, Lakers rikthehen te suksesi ndaj Raptors, “buzëqeshin” edhe Clippers e Warriors!

Los Angeles Lakers u rikthyen te fitorja në Nba pasi triumfuan ndaj Toronto Raptors në sfidën e zhvilluar në Amalie Arena në Tampa me rezultatin 110-101. Pa dy yjet e skuadrës LeBron James dhe Anthony Davis por edhe afrimin më të fundit Andre Drummond, kalifornianët gjithsesi ja dolën të fitonin përballë një rivali si Toronto që ka shumë probleme në këtë sezon. Pavarsisht se Siakam dhe Boucher realizuan 27 dhe 19 pikë, diferencën në këtë sfidë e bëri loja në grup e Lakers me plot 7 basketbollistë që arritën një kuotë pikësh me dy shifra. Me këtë sukses skuadra e Frank Vogel ruajti vendin e 5-të në Konferencën e Perëndimit, me Lakers që numërojnë 32 fitore dhe 19 humbje në 51 takime.

E pati shumë më të thjeshtë skuadra tjetër kaliforniane Los Angeles Clippers që mposhti në Staples Center me rezultatin e thellë 133-116 Portland Trail Blazzers. Ky takim mori drejtim që në periodën e parë, 12-minutësh të cilin Clippers e mbyllën në avantazhin 15 pikëve. Më i miri mbi parket për kalifornianët ishte Paul George me 36 pikë. Vijon forma e shkëlqyer për Denver Nuggets që regjistroi fitoren 6-të radhazi pasi kaloi pa vështirësi Detroit Pistons në Pepsi Center me rezultatin 134-119.

Dy basketbollistët që morën për dore Denverin në këtë sukses ishin serbi Nikola Jokic autor i 27 pikëve dhe Michael Porter Jr i cili shënoi 25 pikë. Një fitore shumë të rëndësishme mori edhe Golden State Warriors që mposhti në sekondat e fundit, Milwaukee Bucks me rezultatin 122-121. Warriors u rikthyen te suksesi dhe u ngjitën në zonën play-off në Perëndim për meritë  të Stephen Curry i cili koleksionoi në total 41 pikë 6 rebound dhe 4 asiste.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency