Basketboll

NBA, Lakers “ringjallen” në sekondën e fundit, tjetër rekord i Westbrook!

Ringjallet Los Angeles Lakers. Një kosh në sekondën e fundit i Rajon Rondos i dha një fitore të madhe skuadrës kaliforniane në transfertën e TD Garden ndaj skuadrës më të titulluar të NBA, Boston Celtics. 129-128 ishin shifrat finale në favor të Lakers që iu falën ish basketbollistit të Bostonit, Rajon Rondos por edhe LeBron James i cili ndryshe nga sfida ndaj Indianës këtë herë u shfaq në lartësinë e duhur. Mbreti James arriti shifrat e dyfishta në çdo aspekt të lojës teksam e 28 pikë 12 rikuperime dhe 12 rebound për të udhëhequr Los Angeles Lakers drejt fitores së 28 sezonale në 55 takime një sukses që ngjall shpresat e 16 herë kampionëve të NBA për të shpresuar deri në fund te kualifikimi në play-off.  Me këtë disfatë Boston ndërkohë ndali ecurinë prej 5 fitoresh radhazi, teksa nuk i mjaftuan as 24 pikët e realizuara nga ylli i ekipit Kyrie Irving.

60 pikë realizuan në total DeMare DeRozan dhe Rudy Gay por as paraqitja fantastike e këtyre dy basketbollistëve nuk mjaftoi që San Antonio Spurs të mposhte Portland Trail Blazzers. Në Moda Center triumfuan vendasit e Blazzers me rezultatin 127-118 falë edhe 30 pikëve të realizuara nga McCollum, 24 të Lillard dhe 22 të boshnjakut Nurkic. Kjo ishte disfata e tretë rresht për San Antonio Spurs ndërsa Portland regjistroi fitoren e 4-t në 5 ndeshjet e fundit dhe pozicionohet bindshëm në vendin e 4-t në Perëndim.

Pas Los Angeles Lakers, Indiana Pacers mposhti edhe një tjetër skuadër kaliforniane. Në Bankerslife Fieldhouse falë edhe 29 pikëve të serbit Bojan Bogdanovic, Indiana kaloi me rezultatin e thellë 116-92 Los Angeles Clippers. Kjo ishte fitorja e 4-t rresht për Pacers të cilët konsoliduan vendin e 3-të në Lindje duke përfituar edhe nga humbja e Celtics ndaj Lakers.

Vazhdon të fitojë Oklahoma City Thunder. Me një Rusell Ëestbrook që vazhdon të vendosë rekorde të njëpasnjëshme, skuadra e trajnerit Billy Donovan kaloi me shifrat 117-95 Memphis Grizzlies në Chesapeake Energy Arena. Rusell Westbrook realizoi triple-double e tij të 8-të rradhazi ndërkohë që Oklahoma mori fitoren e 9-të në 10 ndeshjet e fundit duke u konfirmuar si skuadra anti Golden State në Perëndim edhe pse vendi i dytë në renditje mbahet nga Denver Nuggets. Në këtë sfidë spikati edhe Paul George me 27 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency