Basketboll

NBA/Lakers të pandalshëm me James-Davis, vijon spektakli i Luca Doncic

Vjen fitorja e pestë radhazi dhe sigurisht vendi i parë në Konferencën e Perëndimit për Los Angeles Lakers, që duken të pandalshëm me dyshen Anthony Davis-LeBron James, me “yjet” e skuadrës kaliforniane që e mbyllin takimin gjithmonë me mbi 20 pikë.

Lakers triumfuan 96-103 në parketin e San Antonio Spurs, duke rrezikuar disi në periodën e tretë e deri në gjysmën e periodës së fundin, pasi nga +19 pikë u barazuan 90-90, por në fund, falë “yjeve” James e Davis triumfuan me 7 pikë diferencë.

Sa u përket statistikave, LeBron e mbylli me “triple double”: 21 pikë, 13 asiste dhe 11 “rebound”, ndërsa Davis me 25 pikë e 11 asiste.

Dy humbje radhazi për Houston Rockets e ndoshta dikush duhet t’i bjerë kambanës së alarmit. Skuadra teksane u dorëzua 129 – 100 në parketin e Miami Heat, por ajo që është më e frikshme lidhet me faktin se u ndëshkuan me plot 59 pikë brenda 16 minutave lojë, duke u shthurur totalisht në fazën mbrojtëse.

James Harden dhe Russell Westbrook përjetuan një mbrëmje të vështirë. “Mjekroshi” realizoi 29 pikë, duke përmirësuar disi përqindjen e realizimeve, që në këtë fillim sezoni ka lënë për të dëshiruar, ndërsa Westbroook e mbylli me 10 pikë, madje duke e gjetur për herë të parë koshin vetëm në periodën e tretë, kur sfida praktikisht ishte mbyllur, e duke shënuar plus-minusin me negativ në karrierë.

Gjithçka e lehtë për Heat, me plot 5 basketbollistë me shifër të dyfishtë pikësh, të kryesuar nga Duncan Robinson dhe Meyers Leonard, respektivisht me 23 dhe 21 pikë.

Kawhi Leonard me 30 pikë në total ishte inspiruesi i Los Angeles Clippers në suksesin 105-94 ndaj Utah Jazz, që pavarësisht se kishin në përbërje një Donovan Mitchell në superforme, me 36 pikë të realizuara në “Stpales Center”, sërish nuk arritën ta shmangnin humbjen.

Vazhdon të dhurojë spektakël në këtë fillim sezoni të NBA Luca Doncic, që udhëhoqi Dallas Mavericks në fitoren 111-131 në fushën e Cleveland Cavaliers. Slloveni e mbylli takim me “triple double”, duke realizuar plot 29 pikë, 15 asiste dhe 14 “rebound”. Më i miri për Cavs rezultoi Kevin Love po me 29 pikë.

Në dy takimet e tjera, Indiana Pacers fitoi 108-95 ndaj Chicago Bulls, ndërsa New York Nicks-Sacramento Kings u mbyll 92-113.

 

Rezultatet:

INDIANA PACERS-CHICAGO BULLS 108-95

SAN ANTONIO SPURS-LOS ANGELES LAKERS 96-103

MIAMI HEAT-HOUSTON ROCKETS 129-100

L.A. CLIPPERS-UTAH JAZZ 105-94

CLEVELAND CAVALIERS-DALLAS MAVERICKS 111-131

NEW YORK KNICKS-SACRAMENTO KINGS 92-113

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency