Basketboll

NBA, Lakers të papërmbajtshëm me dyshen James-Davis, Golden State në krizë të thellë

Është ende herët për ta thënë me siguri diçka të tillë, por dielli duket që në mëngjes dhe mjafton vetëm fillimi i sezonit të ri në NBA për të kuptuar se Los Angeles po rikthehen ata të kohëve të artë. Edhe Miami nuk mundi të bënte asgjë përballë dyshes së ëndrrave James-Davis. Kalifornianët triumfuan 95-80 në Staples Center duke marrë fitoren e 7-të në 8 takime dhe për momentin kryesojnë të vetëm klasifikimin e Konferencës së Perëndimit. Një ndeshje e dominuar nga Lakers për meritë të dyshes Anthony Davis-LeBron James. I pari realizoi 26 pikë ndërsa koleksioni edhe 8 rebound e 7 asiste ndërkohë që mbreti James u mjaftua me 25 pikë. Vazhdon kriza e thellë e Golden State Warriors. Me Durant që u largua dhe Stephen Curry-in, Klay Thompson dhe Draymond Green që janë të dëmtuar, skuadra nga Oakland po përjeton një moment të errët pasi u mposht pas kohës shtesë nga Minnesota Timberwolves me rezultatin 125-119 duke pësuar humbjen e 7-të në 9 ndeshjet e fundit. As paraqitja më e mirë në karrierë e D’Angelo Russell nuk shpëtoi nderin e Golden State, me ish-lojtarin e Lakers që arriti të koleksiononte plot 52 pikë, 9 rebound dhe 5 asiste. Vijon momenti i mirë për kampionët në fuqi të Toronto Raptors të cilët regjistruan suksesin e 6-të në 8 takime falë 122-104 në parketin e Neë Orleans Pelicans. Kamerunasi Pascal Siakam ishte thjeshtë spektakolar në këtë sfidë me 44 pikë, 10 rebound dhe 4 asiste.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency