Basketboll

NBA, Lakers zhytin në krizë City Thunder, nuk ndalet Charlotte

Los Angeles Lakers zhyt zyrtarisht në krizë Oklahoma City Thunder. Paraqitja e shkëlqyer e Rusell Westbrook nuk i mjaftoi skuadrës së drejtuar nga trajneri Billy Donovan, pasi në Chesapeake Energy Arene triumfuan 16-herë kampionët e NBA-së me rezultatin 108-104. Kjo ishte fitorja e 2-të radhazi për Lakers ndërsa Oklahoma pavarsisht pavarsisht 36 pikëve, 9 asisteve dhe 5 rikuperimeve poshtë tabelës të westbrook pësoi humbjen e 4-t rresht. Brook Lopez me 20 pikë 5 asiste dhe 4 rebound ishte lojtari më i mirë mbi parket për kalifornianët ndërkohë që spikatën me lojën e tyre edhe Julius Randle dhe Jordan Clarkson.Falë një periode të 4-t fantastike dhe një Nicolas Batum në superformë mori fitoren e 3-t radhazi Charlotte Hornets me skuadrën nga Karolina e Veriut që triumfoi brenda në Arizona përballë Phoenix Suns me shifrat 115-110. Me 22 pikë 5 asiste dhe 4 rebound e mbylli ndeshjen francezi Batum.

To Top