Basketboll

NBA/LeBron nuk mjafton, Lakers ndalen pas 14 fitoreve, “ok” Clippers

Prishet, më në fund, seria e fitoreve radhazi e Los Angeles Lakers (14), që pa Anthony Davis u mposhtën 105-103 në parketin e Indiana Pacers, me diferencën që u bë në minutat e fundit të periodës së katërt. Brogdon realizoi koshin që e çoi në +2 rezultatin (104-102) 30 sekonda para rënies së sirenës, ndërsa LeBron James gaboi në gjuajtjen për tri pikë, që mund t’u jepte fitoren kalifornianëve. Paraqitje shumë e mirë për Domantas Sabonis, që realizoi “double double”, 26 pikë e 10 “rebound”, ndërsa mbreti James për pak e mbylli me “triple double” (20 pikë, 9 asist dhe po 9 “rebound”).

Dështojnë Lekares, por fitojnë rivalët ndërqytetas, Los Angeles Clippers, që kaluan pa vështirësi 120-99 Phoenix Suns në “Staples Center”. 24 pikë u shënuan nga Paul George e 20 të tjera nga Kawhi Leonard, ndërsa për Suns më i miri rezultoi Kelly Oubre Jr. me 19 pikë.

Plot 60 pikë (nga 30 secili) realizoi dyshja Donovan Mitchell-Bojan Bogdanovic në suksesin e Utah Jazz 109-102 ndaj Orlando Magic, të cilëve nuk u mjaftuan 22 pikët e Augustin. Për Jazz ishte fitorja e tretë radhazi, ndërsa Magic regjistruan humbjen e katërt në pesë përballjet e fundit.

New York Nicks dhe Atlanta Hawks dhuruan spektakël në “Madison Square Garden”, me rezultatin përfundimtar 143-120 në favor të njujorkezëve, që u shfaqën një skuadër më solide. Nuk shërbeu për asgjë paraqitja e jashtëzakoshme e Trae Young, autor i 42 pikëve, ndërsa për Nicks spikati RJ Barrett me 27 pikë.

 

Rezultatet:

Charlotte Hornets – Sacramento Kings 110-102

Indiana Pacers – Los Angeles Lakers 105-102

New York Knicks – Atlanta Hawks 143-120

New Orleans Pelicans – Brooklyn Nets 101-108 d.t.s

Utah Jazz – Orlando Magic 109-102

Los Angeles Clippers – Phoenix Suns 120-99

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency