Basketboll

NBA/ LeBron nuk mjafton për Lakers-at,  T.J Warren rekord karriere

U zhvilluan 5 ndeshjet e radhës në NBA, ku spikati përplasja mes kampionëve në fuqi të Toronto Raptors dhe skuadrës më të mirë në Perëndim, Los Angeles Lakers, e fituar nga kanadezët 107-92, falë një rezultati të pjesshëm 35-22 në periodën e fundit. Paraqitje super e Kyle Lowry, që realizoi “double double”, 33 pikë dhe 14 “rebound”, ndërsa për Lakers nuk mjatuan 20 pikët dhe 10 rikuperimet e LeBron James.

Vjen humbja e dytë radhazi për New Orleans Pelicans, që u gjunjëzuan 126-103 përballë Los Angeles Clippers në një sfidë që praktikisht u mbyll që në pjesën e parë (77-45). Protagonistët e përballjes ishin Paul George me 28 pikë dhe Kawhi Leonard me 24.

Oklahoma City Thunder fitoi 110-94 ndaj Utah Jazz, me skuadrën e Billy Donovan që qëndroi gjithë kohën në kryesim, madje me plot 22 pikë diferencë në intervalin mes pjesëve. Gilgeous Alexander rezultoi më i mirë me 19 pikë, i ndjekur nga Chris Paul e Steven Adams respektivisht me 18 dhe 16 pikë.

I papërmbajtshëm T.J Warren, që shënoi rekordin e karrierës në fitoren 127-121 të Indiana Pacers ndaj Philadelphia 76ers. Plot 53 pikë realizoi “ylli” i Pacers, ndërsa në radhët e Sixers nuk mjaftoi paraqitja e jashtëzakonshme e Joel Embiid, autor i 41 pikëve dhe 21 rikuperimeve.

Bindin Miami Heat, që mposhtën pa shumë vështirësi 125-105 Denver Nuggets. Ndeshje që u zgjidh në periodën e tretë (38-22) nga skuadra nga Florida. Nga 22 pikë realizuan Jimmy Butler dhe Bam Adebayo, ndëra Denveri pagoi mungesat e Murray, Harris e Barton, përtej lojës së mirë të Nikola Jokic (19 pikë, 7 rikuperime dhe 6 asiste).

Rezultatet:

Denver Nuggets – Miami Heat 105-125

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 110-94

Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans 126-103

Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 127-121

Toronto Raptors – Los Angeles Lakers 107-92

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency