Basketboll

NBA, LeBron nxjerr jashtë James Harden, Lakers në finalen e Perëndimit

Los Angeles Lakers sigurojnë pas 10 vjetësh mungesë finalen e Konferencës së Perëndimit në NBA. Krejt e lehtë për LeBron James me shokë, të cilët dominuan në ndeshjen e 5-të kundër Houston Rockets, duke për 119-96 dhe mbyllur serinë 4-1. Tani në finale mund të jetë derbi i shumëpritur kalifornian mes Lakers dhe Clippers, me këta të fundit që kryesojnë 3-2 ndaj Nuggets mund të mbyllin llogaritë në rast suksesi, pa qenë nevoja që të luhet sfida e 7-të.

Përballja e pestë mes Lakers dhe Rockets nuk pati histori, pasi u vendos që në periodën e parë, me një rezultat të pjesshëm 35-20.

Rockets u përpoqën të shkurtonin diferencën para pushimit me pjesëve, por në periodën e tretë LeBron me shokë e “vranë” përfundimisht ndeshjen, duke shkuar plus 26 pikë. Në periodën e fundit Rockets thjesht pritën rënien e sirenës për të zyrtarizuar eliminimin.

Të gjithë basketbollistët titullarë të Lakers realizuan numër dyshifror pikësh, të udhëhequr nga LeBron, i cili shënoi 29 pikë, rikuperoi 11  topa dhe dha 7 asistime. 30 pikët e James Harden rezultuan të pamjaftueshme për Houstonin, ndërsa për Russell Westbrook ishte një mbrëmje vërtet për t’u harruar, pasi e mbylli takimin me vetëm 10 pikë, duke mos qenë i saktë në asnjë tentativë për tre.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency