Basketboll

NBA, Leonard udhëheq Clippers drejt fitores, nuk falin Raptors dhe Rockets!

Los Angeles Clippers ruajnë vendin e 3-të në Konferencën e Perëndimit falë Kahwi Leonard. Ylli i kalifornianëve me një triple-double i pari për të në karrierë, teksa koleksionoi në total 33 pikë 10 rebound dhe 10 asiste, udhëhoqi Clippers drejt fitores me shifrat 122-117 brenda në American Airlines Arena ndaj Miami Heat. Kjo ishte fitorja e 32-të për skuadrën nga Los Angelesi dhe e 7-ta në 10 ndeshjet e fundit. Vijon forma e shkëlqyer e Toronto Raptors. Në Madison Square Garden, kanadezët triumfuan me shifrat 112-118 ndaj New York Knicks duke rimarrë vendin e dytë në Konferencën e Lindjes dhe duke zbritur Miamin në vendin e tretë. Kjo ishte fitorja e 6-të radhazi për kampionët në fuqi të NBA të cilët iu falën edhe 26 pikëve të Kyle Lowry-it.

Një fitore të thjeshtë mori Oklahoma City Thunder, që ishte e 4-ta radhazi. Në Chesapeake Energy Arena, Thunder mposhtën me shifrat e thella 140-111 Atlanta Hawks. Të pamjaftueshme 26 pikët dhe 16 asistet e talentit Trae Young për miqtë. Falë formës së shkëlqyer që po shfaq këtë sezon Trae Young u zgjodh nga tifozët si pjesë e 5-shes titullare të Konferencës së Lindjes për All Star Game. Tjetër fitore për Houston Rockets që thelloi krizën e Minnesota Timberwolves falë një super Russell Westbrook autor i 45 pikëve por edhe i 6 rebound-eve dhe 10 asisteve në suksesin 124-131 të skuadrës teksane. Për Minneostan kjo ishte humbja e 8-të rresht. Nuk di të ngrejë Golden State Warriors që pësoi një tjetër disfatë këtë herë me shifrat 118-129 nga Indiana Pacers.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency