Basketboll

NBA/ Lillard “magjik”, 61 pikë në suksesin e Portland, Milwaukee rikthehet te fitorja

Në “The Arena” të Orlandos u zhvillua një nga sfidat më spektakolare në NBA, ku përballë u vunë Dallas Maverick dhe Portland Trail Blazers, ndërsa në fund “buzëqeshën” këta të fundit që arritën të fitojnë me shifrat 131-134.

Damian Lillard ishte fantastik në këtë sfidë, pasi arriti të shënojë plot 61 pikë, ose 45.5 % të totalit të pikëve të shënuar nga Trail Blazers, ndërsa gjithashtu ia doli të rikuperojë 5 topa dhe të japë 5 asiste, duke kompletuar një mbrëmje magjike.

Portland mori kontrollin e lojës që në fraksionin e parë, të cilin e fitoi me 7 pikë diferencë, ndërsa reagimi i Dallas në pjesën e tretë të ndeshjes vetëm sa rihapi takimin, pasi nuk ndryshoi dot fatin e tij.

Kjo ishte fitorja e dytë radhazi për Portland Trail Blazers, që ruan pozitat në zonën Play Off në renditjes në Konferencën e Perëndimit, ndërsa Dallas Maverick pëson humbjen e dytë në 5 sfidat e fundit të zhvilluara.

Po në të njëjtin parket, Sacramento Kings triumfoi me shifrat 112-106 përballë New Orleans Pelicans. Të udhëhequr nga Harrison Barnes, që shënoi 25 pikë, rikuperoi 8 topa dhe dha dy asiste, Kings ndalën serinë prej dy humbjeve radhazi dhe iu larguan disi fundit të tabelës së renditjes.

Në Konferencën e Lindjes kryesuesit e Milwaukee Bucks vinin pas dy humbjeve radhazi, që gjithsesi nuk ua rrezikonin vendin e parë, por ia dolën të reagojnë dhe të fitojnë me shifrat 113-116 përballë Washington Wizards.

Brook Lopez dhe Sterling Brown ishin protagonistët e suksesit të Milwaukee Bucks, që dominoi në tre fraksionet e para të lojës dhe lëshoi disi në pjesën e fundit, por pa vënë për asnjë moment në diskutim fitoren përballë Wizards.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency