Basketboll

NBA, Lillard magjik por fiton Oklahoma, Milwaukee i falet “Zeusit” të saj!

Ishin vetëm 2 sfidat në mbrëmjen e NBA, megjithatë ishte spektakli dhe emocionet e forta ishin prezente sidomos sidomos në Oregon aty ku Portland Trali Blazzers u mposht pas kohës shtesë nga Oklahoma City Thunder me rezultatin 121-129. Në Moda Center u zhvillua një ndeshje për ata me zemër të fortë, pasi të dyja skuadrat pasi përmbysjet dhe ripërmbysjet e rezultatit ishin shumë të shpeshta në këtë sfidë. Në fund buzëqeshi Oklahoma që mori fitoren e dytë në 3 ndeshjet e fundit duke shmangur krizën. Rusell westbrook në ndeshjet e fundit ka ndryshuar stilin e tij të lojës pasi tashmë shikon më shumë nga sulmi dhe mendon më pak për skuadrën, pasi u beson më tepër aftësive të tij individuale. 37 pikë 3 asiste dhe 7 rikuperime koleksionoi ylli i City Thunder në këtë sfidë ndërkohë që Paul George kontribuoi me 32 pikë por edhe 6 asiste e 14 rebound dhe ishte padiskutim më i miri mbi parket për Oklahomën. Te Portland shkëlqeu i përhershmi Damian Lillard, autor i plot 51 pikëve por Lillard me paraqitjen e tij fantastike e udhëhoqi Portlandin deri në barazimin 113-113 në kohën e rregullt sepse në shtesë Trail Blazzers realizuan vetëm 8 pikë duke pësuar humbjen e 26-të sezonale.

Dy humbje rresht ishin shumë për Milwaukee Bucks. Skuadra më e mirë e sezonit të rregullt në të dyja konferencat, regjistroi fitoren numër 49-të, pasi mposhti lehtësisht në Winconsin me rezultatin e thellë 117-98 Indiana Pacers. Diferencën edhe në këtë sfidë e bëri dyshja magjike e Bucks, Giannis Antetokounmpo-Khris Middelton të cilët sëbashkua realizuan 56 pikë në total me grekun që u shpall njeriu i ndeshjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency