Basketboll

NBA, marshojnë Bostoni dhe Houstoni, Thunder në zonën play off

Në NBA u zhvilluan plot 9 ndeshje në orët e para të kësaj të enjteje, ku të gjitha skuadrat e mëdha i përmbushën pritshmëritë, duke regjistruar fitoren e radhës.

Kështu Boston Celtics, mposhti 128 – 114 Denver Nuggets në “TD Garden Arena” për të ruajtur kreun e klasifikimit në Konferencën e Lindjes. Kyrie Iving e mbylli këtë takim me 33 pikë, ndërsa statistikat më të mira i përkasin Harris të Nuggets, që shënoi 36 pikë, dha 6 asist dhe konktrolloi 3 topa poshtë koshit.

Paraqitje e mirë edhe e Toronto Raptors, që iu imponua 109 – 115 Phoenix Suns brenda në “Talking Stick Resort Arena”, ku për kanadezët shkëlqeu DeRozan me 37 pikë, ndërsa Ibaka shtoi edhe 21 pikë të tjera për Raptors. Në radhët e Suns spikati Daniels me 32 pikë, por që nuk vlejtën për të shmangur humbjen.

Fitore e rëndësishme e Oklahoma City Thunder në parketin e Indiana Pacers 95 – 100. Russell Westbrook nuk ishte në ditën e tij më të mirë përsa u përket realizime, pasi shënoi vetëm 10 pikë, por skëlqeu me 12 asist dhe plot 17 rikuperime poshtë koshit. Më i miri për Thunder rezultoi Adams me 23 pikë dhe 13 rebound. Oklahoma ngjitet në zonën play off, duke zhvendosur në vendin e nëntë në Konferencën e Perëndimit Utah Jazz, që pësoi humbjen e katërt radhazi 103 – 100 ndaj Chicago Bulls.

11 fitore radhazi për Houston Rockets, që kryeson bindshëm Konferencën e Perëndimit. Viktima e radhës e James Harden me shokë ishte Charlotte Hornets, që u dorëzua 108 – 96 në “Toyota Center”. Chris Paul me 31 pikë, 11 asist dhe 7 rikuperime mori protagonizmin në këtë pëballje, ku Harden u ndal në 21 pikë.

Në takimet e tjera Orlando Magic u dorëzua 95 – 106 ndaj Los Angeles Clippers, Washington Wizards-Memphis Grizzlies përfundoi 93-87, Miami Heat iu kthye humbjes ndaj Portland Trail Brazers 95-102 dhe New Orleans Pelicans-Milwaukee Bucks u mbyll 115-108.

Indiana Pacers-Oklahoma City Thunder 95-100

Orlando Magic-Los Angeles Clippers 95-106

Washington Wizards-Memphis Grizzlies 93-87

Boston Celtics-Denver Nuggets 124-118

Miami Heat-Portland Trail Brazers 95-102

Chicago Bulls-Utah Jazz 103-100

New Orleans Pelicans-Milwaukee Bucks 115-108

Phoenix Suns-Toronto Raptors 109-115

Houston Rockets-Charlotte Hornets 108-96

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency