Basketboll

NBA, Miami dhe Philadelphia nuk ndalen, fiton edhe Portland

Ishin vetëm 4 sfidat në mbrëmjen e NBA por emocionet dhe spektakli nuk munguan. Dueli më i luftuar ishte ai që u zhvillua në American Airlines Arena të Miamit, aty ku Heats mposhtën pas kohës shtesë me shifrat 135-121 Atlanta Hawks. Për të udhëhequr Miamin drejt fitores së 3-të radhazi dhe të 18-ës sezonale mendoi treshja Nunn-Robinson-Adebayo. I pari rezultoi pikëshënuesi më i mirë i sfidës me 36 pikë ndërkohë që Adebayo ishte thjeshtë fantastik me një triple-double prej 30 pikësh 11 rikuperimesh poshtë tabelës dhe 11 asisteve.

Skuadra nga Georgia rezistoi shumë mirë në 4 periodat e kohës së rregullt të cilat u mbyllën në barazim 117-117, por Miami në 5 minutat e shtesës bëri vërtetë diferencën dhe falë një rezultati të pjesshëm 18-4, fitoi bindshëm ndeshjen. U rikthye te suksesi pas 2 humbjesh, Portland Trail Blazzers. Në Moda Center të Oregonit, Damian Lillard realizoi 31 pikë në suksesin 115-87 të Portland ndaj Neë York Knicks. Paraqitje pozitive edhe Carmelo Anthony-t ndaj ish-skuadrës së tij, me Melon që realizoi 16 pikë.

Vijon forma e mirë e Philadelphia 76-ers që mori fitoren e 8-të në 10 ndeshjet e fundit, falë suksesit 97-92 ndaj Denver Nuggets që në krahun tjetër vazhdon rënien e lirë. Për 76-ers më i miri mbi parket ishte i përhershmi Joel Embiid autori i 22 pikëve por edhe 10 rebound-eve dhe 6 asisteve. Një fitore të rëndësishme mori edhe Charlotte Hornets që kaloi me rezultatin 114-107 Washington Wizards.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency