Basketboll

NBA, Miami në finalen e Lindjes, Lakers marin kryesimin ndaj Rockets!

Këtë herë Milwaukee Bucks pa Giannis Antetokounmpo nuk mund të bënte asgjë. Miami Heat tregoi një provë krenarie në ndeshjen e 5-të play-off mes tyre dhe me meritë arriti të triumfonte duke u kualifikuar në finalen e Konferencës së Lindjes aty ku do të gjejë përballë një mes Boston Celtics dhe Toronto Raptors me skuadrën më të titulluar të NBA që për momentin kryeson 3-2 me ndeshje në duelin mes tyre. 94-103 ishte rezultati i sfidës së 5-të mes Bucks dhe Heats të zhvilluar në HP Field House të Orlandos. Pa Giannis Antetokounmpon i cili e ndoqi të gjithë ndeshjen nga stoli, Miami e kishte më të thjeshtë të fitonte sfidën, një takim i fituar falë paraqitjes së mirë të dyshesh Goran Dragic-Jimmy Butler. Nga 17 pikë shënuan secili, ndërkohë që Butler e ndihmoi skuadrën nga Florida edhe me 10 rebound e 6 asiste. Mori kryesimin 2-1 me ndeshje ndërkohë Los Angeles Lakers që arriti të mposhte në sfidën e tretë Houston Rockets me rezultatin 112-102. Meritat shkojnë të gjitha për dyshen fantastike Lebron James-Anthony Davis të cilët sëbashku realizuan në total 61 pikë. Me 36 pikë 7 rebound dhe 5 asiste, mbreti James ishte basketbollisti më i mirë mbi parket për Lakers, ndërsa Davis spikati me 25 pikë dhe 15 rebound. Nuk mundi të evitonte humbjen skuadra tekase pavarsisht se dyshja Harden-Westbrook koleksionoi në total 63 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency