Basketboll

NBA, Milwaukee “shtyp” Houston-in, fiton Lakers!

Milwaukee Bucks është shumë i fortë edhe për James Harden me shokë. Skuadra nga Winconsin triumfoi brenda në Florida duke rimarrë me meritë kreun e renditjes në konferencën e Lindjes.

Në transfertën e Toyota Center në Texas, Milwaukee triumfoi me rezultatin 116-109 ndaj Houston Rockets, në një ndeshje të luajtur më mirë nga skuadra mike ku diferencën edhe njëherë tjetër e bëri loja në grup e Bucks.

Plot 42 pikë realizoi James Harden ndërsa shtoi edhe 6 asiste e 11 rebound, gjithsesi të pamjaftueshme për të evituar humbjen e Rockets.

Në krahun tjetër për të udhëhequr Milwaukee drejt fitores së 29 në 40 takime, mendoi i përhershmi Giannis Antetokounmpo autori i 27 pikëve, ndërsa spikati edhe me 5 asiste e 21 rikuperime.

Regjistroi fitoren e dytë radhazi pa LeBron James, Los Angeles Lakers që në Staples Center kaloi pa vështirësi 113-100 Detroit Pistons në një ndeshje ku shkëlqeu Kyle Kuzma autori i 41 pikëve për skuadrën kaliforniane.

Nuk ndalet as Boston Celtics. Skuadra më e titulluar e NBA, mposhti në shtëpi me rezultatin e thellë 135-108 Indiana Pacers falë edhe 64 pikëve të realizuara nga treshja Morris-Brown-Tatum.  Falë një Anthony Davis në superformë, New Orleans Pelicans vazhdoi momentin pozitiv duke marrë fitoren e 4-t në 5 ndeshjet e fudit.

Me 38 pikë 7 asiste e 13 rebound, Davis ishte heroi i padiskutueshëm i Pelicans në suksesin 410-124 ndaj Los Angeles Clippers. U ndal në 5 ndërkohë ecuria e fitoreve radhazi për San Antonio Spurs, me teksanët që u mposhtën në Teneesee, nga Memphis Grizzlies me rezultatin 96-86 në një ndeshje ku dominuan mbrojtjet dhe ku spikati spanjolli Marc Gasol me 26 pikë dhe 14 rikuperime duke fituar edhe derbin në famijle ndaj vëllait të tij të madh Pau Gasol që e mbylli sfidën me 7 pikë dhe 12 rebound.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency