Basketboll

NBA/ Nuggets mposhtin Clippers, Aldridge debuton me fitore te Nets

Ndeshja e madhe e mbrëmjes në NBA u zhvillua në “Staples Center” mes Los Angeles Clippers dhe Denver Nuggets e fituar 94-101 nga skuadra nga Colorado, e cila mbetet e pamposhtur që kur iu bashkua Aaron Gordon.

Nuggets ruajtën kryesimin që nga koshi i parë i përballjes deri në momentin e e rënies së sirenës për përfundimin e takimit, edhe pse në një moment, në periodën e katërt, diferenca u ngushtua në vetëm një pikë. Jamal Murray me 23 pikë dhe Michael Porter Jr. me 20 pikë rezultuan shënuesit më të mirë për Nuggets, por duket theksuar se nënkampionët në fuqi të Konferencës së Perëndimit e ndërtuan suksesin e tyre falë një mbrojtjeje efikase, aq sa në dy takimet e fundit kundërshtarët kanë realizuar më pak se 95 pikë.

Në ndeshjen e debutimit të Lamarcus Aldridge, Brooklyn Nets hodhën në tapet Charlotte Hornets duke fituar me 22 pikë diferencë, 89-111. Në këtë përballje, ku mungonin Durant, Harden dhe Griffin, në radhët e njujorkezëve spikati me 21 pikë Jeff Green.

Pavarësisht 36 pikëve dhe 11 “rebound” të Steph Curry-t, Golden State Warriors humbën 109-116 kundër Miami Heat. Skuadrën nga Florida e udhëhoqi me 21 pikë Jimmy Butler, ndërsa Duncan Robinson dhe Tyler Herro shtuan respektivisht 21 dhe 20 pikë.

Rezultoi gjithçka e thjeshtë për Detroit Pistons që iu imponuan me rezultatin e thellë 91-120 Washington Wizards. Shkëlqeu në këtë takim “ylli” i ri, Josh Jackson, një basketbollist me shumë talent dhe karakter, autor i plot 31 pikëve.

Rezultatet:

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 114-94

Washington Wizards – Detroit Pistons 91-120

Charlotte Hornets – Brooklyn Nets 89-111

Golden State Warriors – Miami Heat 109-116

Orlando Magic – New Orleans Pelicans 115-110

Atlanta Hawks – San Antonio Spurs 134-129

Denver Nuggets – Los Angeles Clippers 101-94

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency