Basketboll

NBA, Oklahoma në krizë, Spurs “masakrojnë” Clippers, Cleveland fiton me dyshen Love-James

Duhet të ishte sezoni i shpërthimit të madh të Oklahoma City Thunder por deri tani po rezulton një dështim i vërtetë. Carmelo Anthony dhe Paul George dy afrimet e bujshme të kësaj vere nuk po përshtaten dot dhe me ta në skuadër nuk funksionon më as ylli i ekipit Rusell Westbrook. City Thunder u mposhtën edhe nga Sacramento Kings në transfertën kaliforniane me shifrat 94-86 duke pësuar humbjen e tretë radhazi dhe të 6-n në këtë sezon në 10 takime të zhvilluara gjithsej. Nëse vazhdon me këtë ritëm Oklahoma jo vetëm që nuk mund të rivalizojë kampionët në fuqi të Golden State siç thoshin parashikimet e fillim sezonit por mund të rrezikojë të mos kualifikohet as në Play-off. 20 pikë 6 asiste dhe 12 rebound koleksionoi Westbrook në sfidën ndaj Kings-ave, ndërsa Anthony e George realizuan 28 pikë të dy sëbashku të pamjaftueshme që Oklahoma të evitonte humbjen e rradhës. Në krizë tashmë është edhe Los Angeles Clippers, një nga skuadrat që i bëri një start fantastik këtij sezoni.

Kalifornianët u dorëzuan edhe përballë klasit të basketbollistëve të San Antonio Spurs duke u mposhtur në Texas me shifrat e thella 120-107. Clippers pësuan humbjen e tretë radhazi ndërkohë që San Antonio në krahun tjetër regjistroi suksesin e tretë rresht. Aldridge dhe Green ishin dy lojtarët më të mirë mbi parket për Spurs, pasi shënuan respektivisht 25 dhe 24 pikë. U rikthye te fitorja Cleveland Cavaliers që po ecën me shumë ulje ngritje në këtë fillim sezoni. Në Quicken Loans Arena festa ishte e gjitha për Lebron James me shokë. Cleveland kaloi me rezultatin 124-119 Milwaukee Bucks duke bërë të pavlefshme paraqitjen spektakolare të grekut Giannis Antetokounmpo autori i 40 pikëve ndërsa e ndihmoi skuadrën nga Winsconsin edhe me 9 rebound e 3 asiste. Në krahun tjetër shkëlqyen Kevin Love dhe mbreti James. I pari realizoi 32 pikë por edhe plot 16 rebound e 3 asiste ndërsa LeBron koleksionoi në total 30 pikë  9 asiste dhe 8 topa të kontrolluar poshtë tabelës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency