Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Nba, Oklahoma thyen tersin, nuk fal San Antonio

Oklahoma City Thunder guard Russell Westbrook (0) drives against New Orleans Pelicans guard Jrue Holiday, left, during the first quarter of an NBA preseason basketball game in Oklahoma City, Friday, Oct. 6, 2017. (AP Photo/Sue Ogrocki)

Pas 4 humbjesh radhazi, Oklahoma City Thunder u rikthye te fitorja. Në “Chesapeake Energy Arena”, City Thunder kaluan me shifrat 102-91 New Orleans Pelicans, duke treguar se janë në një gjëndje të zhvillojnë një sezon pozitiv.

Në ndeshjet parasezonale të Nba spikat suksesi i San Antonios që i ktheu reston Sacramentos për  atë disfatë të pak ditëve më parë.  Në AT&T Center dominuan teksanët të cilët në fund triumfuan me rezultatin e thellë 113-93 përballë skuadrës kaliforniane. Bind edhe Boston Celtics. Skuadra më e titulluar e Nba, fitoi në transfertë përballë Philadelphia 76 me rezultatin 110-102.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...