Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Nba, Orlando dominon Dallas-in, Brooklyn nuk ndalet

Pas 2 fitoresh rradhazi, Dallas Mavericks pësoi humbjen e parë në ndeshjet parasezonale të Nba dhe cfarë humbjeje. Skuadra teksane u mposht në Florida me rezultatin e thellë, 112-89 nga Orlando Magic. Në Amway Center sfida u dominua nga Magic që nuk e vunë asnjëherë në diskutim fitoren. Tjetër paraqitje e shkëlqyer e Brooklyn Nets në ndeshjet parasezonale.

Pasi fitoi derbin ndaj Knicks, skuadra njujorkeze kaloi triumfoi me rezultatin e thellë 107-88 ndaj Miami Heat. Sukses edhe për Portland Trail Blazzers që kaloi me shifrat 106-101, Toronto Raptors.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...