Basketboll

NBA, Orlando surprizon Clippers, 76ers humbasin sërish!

Surprizën e madhe në mbrëmjen e NBA e bëri Orlando Magic që triumfoi brenda në Staples Center përballë Los Angeles Clippers me rezultatin 103-96. Pas 6 fitoresh radhazi kalifornianët u ndalën përballë një kundërshtari të dobët si Orlando që aktualisht pozicionohet në vendin e parafundit në Konferencën e Lindjes. Më i miri mbi parket ishte ylli i Clippers Kawhi Leonard i cili shkëlqeu me 28 pikë 5 rebound dhe 5 asiste të pamjaftueshme gjithsesi për të evituar disfatën e skuadrës nga Los Angelesi që pësoi kështu humbjen e 17-të sezonale.Te skuadra nga Florida ai që spikati më shumë ishte Okeke me 28 pikë. Pësoi humbjen e dytë rresht Philadelphia 76ers.

Skuadra nga Pensylvania u mposht edhe në Colorado nga Denver Nuggets me rezultatin 104-95. Diferencën Nuggets e bënë që në periodën e parë të cilën e mbyllën në avantazhin e 22 pikëve dhe më pas arritën të menaxhonin rezultatin. Murray, Porter dhe Jokic e bënë siç duhet punën e tyre për skuadrën nga Colorado duke realizuar respektivisht 30, 27 dhe 21 pikë me serbin Jokic që kontribuoi edhe me 10 rebound e 5 asiste. Denver me këtë fitore u ngjit në vendin e 5-të në konferencën e Perëndimit, ndërkohë që Philadelphia pësoi humbjen e 17-të sezonale dhe rrezikon vendin e parë në Lindje, pozicion të cilin tashmë e ndan me Brooklyn Nets.

Një humbje deri diku të pritshme pësoi Washington Wizards në shtëpi nga Charlotte Hornets me rezultatin 104-114 ku 30 pikët e japonezit Hachimura ishin të pamjaftueshme për skuadrën kryeqytetase. Nuk di të ndalet ndërkohë Phoenix Suns që regjistroi fitoren e 6-të në 7 ndeshjet e fundit pasi mposhti 117-110 Atlanta Hawks në Talking Stick Resort Arena në Arizona. Davon Booker me 21 pikë dhe kroati Saric me 20 pikë, bënë të pavlefshme edhe 22 pikët e Bogdanovic për Atlantën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency