Basketboll

NBA/ Përmbysje spektakolare e Portland, Harden shënon 37 pikë

NBA ka dhuruar spektakël me përballjet e ditës së djeshme, ku San Antonio Spurs është rikthyer te fitorja, e udhëhequr nga dyshja Gasol-Altridge, të cilët shënuan nga 17 pikë secili, në triumfin 86-106, ndaj Charlotte Hornets. Spurs-at humbën pjesën e parë me rezultatin 15-14, por u rikthyen menjëherë në të dytën, duke krijuar epërsinë me rezultatin 14-26, diferencë që e thelluan më tej edhe në 2 pjesët e tjera.

J.J. Redick ishte i shkëlqyer në sfidën mes Orlando Magic dhe Philadelphia 76ers, duke shënuar tetë 3-pikësha dhe 29 pikë në total. Philadelphia triumfoi me rezultatin final 111-130, duke ruajtur epërsinë në të 4 pjesët, veçanërisht në të dytën, të cilën e fitoi me rezultatin 39-27.

Spektakolare ishte edhe fitorja e Portland Blazers në Washington, ndaj Wizards-ave. Vendasit fituan në të 3 pjesët e para, duke krijuar një epërsi prej 10 pikësh para pjesës së 4-t, por këtu Blazers-at shkëlqyer, të udhëhequr nga McCollum, i cili shënoi 27 pikë gjithsej .Pjesa e 4-t u fitua nga Portland me rezultatin 22-35, çka solli edhe përmbysjen e rezultatit final në 105-108.

Edhe kanadezët e Torontos u rikthyen te fitorja, pas 2 humbjeve, duke mposhtur Atlanta Hawks me rezultatin e thellë 78-112. Raptors-at dominuan në 3 pjesë, veçanërisht në të 2-tën dhe të 3-tën, duke krijuar epërsi të madhe, pavarësisht se humbën në pjesën e 4-t.

Houston Rockets nuk di të ndalet, teksa mposhti sot me rezultatin 117-102 New York Knicks-at. James Harden ishte lideri i vërtetë i Rockets-ave, duke shënuar 37 pikë dhe 10 asiste në fitoren që vijon të mbajë Houstonin në krye të Konferencës së Perëndimit.

Edhe Boston Celtics vijoi serinë e fitoreve, duke mposhtur Indiana Pacers me rezultatin 108-98. Irving shënoi 25 pikë për Celtics-at dhe I udhëhoqi drejt fitores që mban Bostonin në krye të Konferencës së Lindjes.

Golden State Warriors mori sërish një fitore të thellë, 110-95, ndaj New Orleans Pelicans, ku lideri u rikthye të ishte Stephan Curry, me 27 pikë të shënuara.

Blake Griffin mori ‘për dore’ Los Angeles Clippers, në fitoren e vështirë 97-95 ndaj Sacramentos Kings. Ylli i Clippers-ave shënoi 33 pikë në këtë sfidë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency