Basketboll

NBA/ Phoenix bën 6 fitore radhazi dhe shpreson te Play Off-i, Lakers konfirmohet jashtë forme

Dallas Maverick është rikthyer te fitorja, teksa ka arritur të mposhtë Milwaukee Bucks me shifrat 136-132. Në “The Arena” të Orlandos, u zhvillua një nga sfidat më spektakolare të mbrëmjes, ndërsa në fund u desh koha shtesë për të përcaktuar fituesin.

Vendasit arritën të fitojnë fraksionin e par dhe të tretë të ndeshjes, ndërsa i dyti dhe i katërti shkoi për Bucks, duke bërë që koha ed rregullt të mbyllej në barazim 119-119. Koha shtesë shkoi në favor të Dallas që fitoi me shifrat 17-13 dhe gjithë ndeshjen 136-132.

Basketbollisti slloven Luca Doncic ishte protagonist i padiskutueshëm për Dallas Mavericks, pasi shënoi 36 pikë, rikuperoi 14 topa dhe dha 19 asiste, ndërsa greku Antetokounmpo i Milwaukee e mbylli ndeshjen me vetëm 34 pikë të shënuara.

Los Angeles Lakers nuk është aspak në formë të mirë që prej rikthimit, pasi ka pësuar edhe humbjen e 5-të në 9 ndeshje. Në “HP Field House” të Orlandos, Indiana Pacers ia doli t’u imponohet miqve nga Los Angeles me shifrat 116-111.

T.J. Warren ishte protagonist për Pacers me 39 pikë të shënuara, 5 rikuperime dhe një asist, ndërsa LeBron James nuk shkoi më shumë se 31 pikë të shënuara, në një ndeshje të komplikuar për Lakers.

Me fitoren e 6 radhazi dhe të 7-ën në 8 ndeshje të zhvilluara që prej rifillimit, Phoenix Suns ka ndezur shpresat për një vend në Play Off. Viktima e radhës e Suns ka qenë Miami Heats, që në “Visa Athletic Center” të Orlandos luajti vetëm në fraksionin e parë dhe më pas u dorëzua.

Sfida u mbyll me rezultatin final 112-119, ndërsa protagonist absolut në suksesin e Phoenix Suns ishte 23-vjeçari Devin Booker, që shënoi 35 pikë, dha 6 asiste dhe rikuperoi 3 topa.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency